Пряма мова. Юрій Ткаченко про актуальне

Ткаченко- про землю для АТОвців

Механізм надання земельних ділянок бійцям удосконалюватимемо на Черкащині. Вважаю ганебним явищем, коли АТОвці змушені проходити всі «кола бюрократичного пекла», аби отримати свій наділ. А тому спільно з Центром допомоги учасникам АТО ми напрацювали пропозиції, як врегулювати проблемні питання. Серед них – визначення порядку надання земельних ділянок АТОвцям: спершу місцевим жителям, далі уродженцям і насамкінець немісцевим, але черкащанам. У пропозиціях також ідеться про сприяння орендарям, які погоджуються на розподіл наділів бійцям, про пришвидшення процесу оформлення документів тощо.

Усі пропозиції ми ще допрацюємо разом із Координаційною радою АТОвців. Зокрема, від неї під час наради прозвучала пропозиція про запровадження в обласному Держгеокадастрі посади штатного фахівця, який контролюватиме всі АТОвські справи. Окрім того, громадські організації бійців наголошують на необхідності повернення на місця права розпоряджатися землями сільгосппризначення, що поза межами населених пунктів. Справді, відколи цю «функцію» централізували – відтоді в нас почастішали земельні конфлікти. Торік обласна рада вже зверталася з цього приводу до Верховної. От узяти останні конфлікти – обурені люди йдуть до нас, до ОДА, хоч обласний Держгеокадастр нам не підпорядкований. І ми фактично є лише «буфером» між сторонами конфлікту.

Нагадаю, що детальніше про зарезервовані в області ділянки для АТОвців можна дізнатися у спеціальному розділі на сайті Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області. Клікабельний банер розміщено також на сайті Черкаської ОДА.

- про нові можливості для підприємців

На минулому тижні побував на презентації програми соціального підприємництва. Її реалізує фонд Western NIS Enterprise Fund спільно з «Ощадбанком» (там можна дізнатися деталі).

Такі програми активно діють за кордоном, натомість Україна робить лише перші кроки в цьому напрямку. Для підприємця, який уже працює і при цьому не тільки заробляє, а й підтримує інших (наприклад, АТОвців чи переселенців), це – гарна можливість. Знаю, що на Черкащині є багато підприємців, які на сьогодні вже мають досвід соціального підприємництва й готові долучитися до такого проекту. Окрім того, для нас це шанс активізувати роботу щодо розвитку малого бізнесу.

За програмою, підприємців кредитують на суму від 250 тис. грн до понад 2 млн грн. При цьому відсоткова ставка – від 5% річних. А термін кредитування – до 3 років. Прикладом такого соціального підприємства є «Піца Ветерано», що в Києві. Там працевлаштовують АТОвців і постраждалих від збройних конфліктів, діє система «підвішених піц» (коли одні відвідувачі можуть оплачувати піци для інших). А 10% чистого прибутку ця піцерія спрямовує на допомогу постраждалим від збройних конфліктів.

- про нові робочі місця

Минулий тиждень у мене був «інвесторським». Багато зустрічей і перемовин. Із останнього: компанія Marquis Energy зацікавилася розміщенням у нас потужного виробництва біоетанолу, група компаній MONBAT – виробництва акумуляторних батарей. Натомість ІП «Агро-Вільд Україна», що працює на Жашківщині, й надалі інвестуватиме в рослинництво і що важливо – починає цікавий проект у галузі тваринництва. Сподіваюся на позитивні рішення цих та інших компаній щодо їхніх інвестпроектів.

Радує пожвавлення інтересу інвесторів до Черкащини. Значить, ми з командою рухаємося у правильному напрямку! Створення привабливого інвестклімату в області – наш пріоритет. Бо інвестиції – це нові робочі місця, наповнення бюджетів, розвиток територій.

Автор статті