Пряма мова. Юрій Ткаченко про актуальне

DSC09230- про опалення

Опалювальний сезон на Черкащині минає стабільно. Проблеми наразі є лише в Чигирині та Смілі. У першому місті триває процес переведення будинків на індивідуальне опалення. Лишилось 42 абоненти, із них у половині помешкань ніхто не проживає. Водночас у Смілі лише минулої п’ятниці запрацювали дві котельні ТОВ «Сміла Енергоінвест». Тамтешнім теплопостачальником буде це приватне підприємство, попри плани міської влади передати цю послугу комунальному.

Загалом старт опалювального сезону, його перебіг – це якраз показник роботи місцевої влади. Коли вся область ще з весни готувалась до опалювального сезону, то окремі міста чогось чекали. Міській владі Сміли, враховуючи проблеми попередніх опалювальних сезонів, ми надали чіткий алгоритм дій. Однак він не був реалізований. Навіть за створення комунального підприємства там узялись напередодні опалювального сезону, врешті не виконали всі необхідні умови.

Із приводу зриву опалюваного сезону у Смілі ми звернулись до правоохоронців. Водночас зі свого боку робимо все можливе, щоби містяни якнайшвидше отримали тепло. Натепер ще п’ять котелень готові до роботи. Якщо «Сміла Енергоінвест» і міська влада зроблять усе необхідне, то вже за кілька днів місто буде з опаленням.

– про «Черкасиобленерго»

Тримаю питання виплати зарплати енергетикам на постійному контролі. За нашої ініціативи вже відбулась низка зустрічей задля його вирішення, зокрема у Фонді державного майна України та Кабінеті Міністрів України.

У чому зараз проблема? Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, поновила «Черкасиобленерго» щодобові перерахування на ДП «Енергоринок». Раніше, з червня по серпень, діяли особливі умови розрахунку задля погашення зарплатних боргів перед енергетиками. Цьому, нагадаю, передував складний перемовний процес.

Щодобові перерахування зумовлені боргом «Черкасиобленерго» перед ДП «Енергоринок». Найбільший боржник самого енергопідприємства – ПАТ «Азот». За нинішнього алгоритму розрахунку «Черкасиобленерго» просто не має коштів на виплату зарплати своїм працівникам.

Задля скасування відновлених щодобових перерахувань потрібен договір реструктуризації боргів між ПАТ «Азот» і ПАТ «Черкасиобленерго», відповідно між ним і ДП «Енергоринок». І тепер усе залежить від того, як оперативно спрацює керівництво енергопідприємства та наскільки сторони виконають домовленості.

- про зарибнення

Обласна програма з розвитку рибного господарства набирає обертів. Нині триває зарибнення Кременчуцького водосховища. Стартувала осіння кампанія із Чорнобаївського району. На черзі – Золотоніський і Черкаський. Загалом у Дніпро випустять понад 74 тонни товстолобика – «санітарів» водойм.

Уперше це відбувається коштом обласного бюджету. Я вдячний обласній раді за підтримку наших ініціатив. На це зарибнення ми спрямували 2 млн грн. І це – тільки початок. Надалі долучатимуться також райони, що розташовані вздовж водосховища. Нинішній «транш» – це 10% від потреби, тому потрібно нарощувати обсяги. Загалом три роки тому ми активізували цей процес – шукаємо всі можливі джерела фінансування. Зокрема, тоді ми звернулись і до підприємств-забруднювачів водосховища. Таким чином залучили їх до відновлення ресурсів річок.

До речі, весь зарибок – із державного підприємства «Іркліївський риборозплідник рослиноїдних риб». Воно виграло відповідний тендер. І тут ми маємо подвійний ефект: із одного боку, відновлюємо водні ресурси, в чому давно є нагальна потреба, а з іншого – спрямовані кошти ще й працюють на економіку області.

Автор статті