Пряма мова. Юрій Ткаченко про актуальне

ткаченко_бриф- про опалювальний сезон

Через похолодання ще 9 жовтня в області розпочався опалювальний сезон. Як зазвичай, спершу тепло подали на об’єкти соціальної сфери. Ми виправили помилки минулих років, і цьогоріч більшість закладів вчасно все відпрацювали з «Черкасигазом». На ранок середи 80% житлових будинків уже з теплом, а також 90% шкіл, 97% садочків, 94% закладів охорони здоров’я. Під’єднання триває.

Загалом усі котельні по області технічно готові до роботи. Однак у Смілі вони досі не запрацювали, в Умані – вже частково. У Чигирині завершують переведення абонентів на індивідуальне й електричне опалення. Опалювальний сезон минає проблемно в цих містах із року в рік. Їхні теплопостачальні підприємства найбільше заборгували за газ. Узяти для прикладу Смілу. Приватне підприємство «Сміла Енергоінвест» днями таки отримало номінацію на газ. Однак того об’єму достатньо лише на запуск котелень. І тільки нещодавно міська влада, так і не порозумівшись із приватником, почала шукати альтернативу. Хоч заходи з підготовки до опалювального сезону по області тривали ще з весни. І весь цей час ми постійно акцентували увагу міської влади на необхідності вирішення питання.

Тому вкотре наголошую: проблеми, які зараз виникають, – це недопрацювання місцевих керівників. Розраховували на «якось воно буде». Тепер мають владнати все якнайшвидше. Інакше пояснювати доведеться, передовсім, громаді.

– про інноваційні школи

Освітні новації й надалі лишаються пріоритетом роботи нашої команди. Уже до кінця місяця 28 інноваційних шкіл області будуть забезпечені сучасним обладнанням для кабінетів фізики, хімії та біології. Його придбано завдяки співфінансуванню із Державного фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів. Ці школи вже отримали також мультимедійне обладнання. Окрім того, все більше навчальних закладів доєднуються до вивчення робототехніки.

Нагадаю, що саме наша область стала першою в Україні, що має мережу шкіл, де впроваджують STEM-освіту та навчають за програмою LEGO Education. Ми крок за кроком створюємо інноваційні школи в районах. А нещодавно відкрили Навчально-тренінговий центр STEM-освіти – школу для вчителів, де їх навчають освітніх новацій.

На цьому не зупинятимемося. Із фахівцями напрацьовуватимемо зміни до програми про інноваційні школи. Окрім того, подаватимемо на співфінансування із Державного фонду регіонального розвитку новий проект, що сприятиме удосконаленню цих закладів. Наша мета незмінна: виховувати успішних дітей у сучасних школах.

– про інвестиції

На минулому тижні мав зустріч із топ-менеджером HIRSCH Servo AG у нашому новому Офісі підтримки інвестицій і експорту Агенції регіонального розвитку Черкащини. Цей потужний австрійський інвестор уже з наступного року виготовлятиме пакування для побутової техніки Saturn. Це для початку – у планах розширення.

Свої потужності розмістить прямо на території черкаського заводу, де цю техніку й виробляють. Тобто ми створюємо кластер – це коли кілька підприємств розміщені на одній локації або поблизу, при цьому посилюють конкурентні переваги один одного.

Якраз про створення кластера ми говорили із президентом KTD GROUP (ТМ Saturn та ін.) Олександром Громиком на нещодавньому Черкаському міжнародному інвестиційному форумі. Тепер спільно діємо. До речі, під час спілкування із інвестором виникла ідея втілити в нас іще один проект – розпочати тут також виробництво ізоляційних матеріалів. Упевнений: усе вийде!

Автор статті