Пряма мова. Юрій Ткаченко про актуальне

24– про опалювальний сезон

Підготовка області до початку опалювального сезону виходить на фінішну пряму. На цьому тижні я наголосив місцевим владцям на важливому моменті – розрахунку підприємств теплоенергетики за спожитий газ. Інакше про вчасний старт опалювального сезону та його безпроблемний перебіг не може бути й мови.

Натепер рівень розрахунків підприємств теплоенергетики області за спожитий газ – на рівні 91%. Це хороший показник. Однак традиційно маємо одних і тих же боржників. Приміром, ТОВ «Сміла Енергоінвест» завинила газопостачальним компаніям понад 178 млн грн. А це – половина загального боргу області. Чіткого плану дій від керівництва Сміли я не почув.

А тому озвучив вимогу всім місцевим керівникам: негайно навести лад із розрахунками. Хочу бачити алгоритм дій і його виконання. Щоби нам не довелося в розпал опалювального сезону застосовувати всі можливі важелі впливу й рятувати ситуацію, як це було минулого опалювального сезону у Смілі.

про інноваційні школи

І далі втілюємо в області проект «Інноваційні школи Черкащини». Ми не чекаємо, а вже робимо сучасні школи для сучасних дітей. Де б вони не вчились – у селі, маленькому місті чи обласному центрі. І це тільки початок перетворень. Я дуже хочу, щоб учням було цікаво у школі, щоб вони хотіли туди йти, щоб здобували якісну освіту. Це є нашою метою.

На минулому тижні побував у Верхняцькому навчально-виховному комплексі. Він – один із учасників проекту «Інноваційні школи». Колектив закладу спільно з місцевою владою, за підтримки нардепа Антона Яценка взяли хороший темп втілення тут новацій. Натепер школу оснащують сучасними засобами навчання. Також тут працюють над дизайном.

Таких шкіл маємо наразі 29 по області. Вони перемогли у відповідному конкурсі. Надалі плануємо розширювати мережу. На новації в цих школах із бюджетів різних рівних ми вже спрямували понад 21 млн грн. Водночас задля підвищення компетентності вчителів невдовзі на базі обласного інституту післядипломної освіти відкриємо лабораторію STEM-освіти. Не можна впровадити сучасні технології в освітній процес, якщо ними сповна не володітимуть учителі й не будуть мотивованими.

– про підтримку спорту

Збулася мрія вихованців фізкультурно-спортивного клубу «Спарта», що в Каневі. Відтепер він має сучасні боксерські ринги – титульний і тренувальний. Їх ми презентували на обласному турнірі з боксу «Кубок козацької слави імені Дмитра Байди-Вишневецього», що відбувся минулими вихідними.

Ці обнови для спортсменів придбали коштом благодійників. Спеціальний аукціон влаштували в рамках громадської платформи #SOS-майбутнє. Участь у ньому взяли брати Клички, виставивши як лот свої боксерські рукавички.

Бокс на Черкащині тримає провідні позиції. Наші боксери гідно захищають честь регіону на змаганнях національного та міжнародного рівнів. У стратегії розвитку області ми виокремили фізичну культуру та спорт – як один із наших пріоритетів. Відтоді сучасні боксерські ринги з’явились у Золотоноші, Умані, Черкасах та в  обласній спеціалізованій дитячо-юнацькій спортивній школі олімпійського резерву. На черзі – Чорнобай. І це тільки один приклад підтримки. Мені приємно, що до розвитку боксу в Черкаській області долучились Фонд братів Кличків і міжнародний фонд #SOS-майбутнє під керівництвом Наталії Заболотної. Я вдячний усім благодійникам, які допомагають реалізовувати дитячі мрії.

Автор статті