Пряма мова. Юрій Ткаченко про актуальне

ткаа– про розвиток

Позитивна динаміка зберігається в економіці Черкащини. Причому ще з минулоріч. За комплексною рейтинговою оцінкою Мінрегіонбуду, Черкащина тоді посіла сьоме місце серед областей. Традиційно маємо лідерські позиції у виробництві сільгосппродукції, зросли показники капітальних інвестицій, якості освіти, соціальних послуг тощо.

Ми враховуємо всі ці дані, відповідно корегуємо свою роботу та визначаємо розвиткові пріоритети. Про цьогорічні я розповідав раніше. Зараз лише зауважу, що реалізація всіх планів вимагає спільних зусиль влади на всіх рівнях, фінансових теж. Це стосується як створення інноваційних шкіл, так і ремонту доріг, закупівлі необхідного обладнання для медичних закладів, «швидких» тощо. Потрібний ресурс на місцях є. Реформа децентралізації дала необхідні фінансові можливості. Резерви для наповнення бюджетів також є. Тому керівники на місцях отримали від мене завдання активніше займатися питаннями детінізації економіки та легалізації зарплат.

про об’єднані громади

Ми спрямували до ЦВК ще сім звернень про призначення перших виборів в об’єднаних територіальних громадах на Черкащині. Натепер маємо в області вже 10 громад-об’єднавців. У низці районів працюють робочі групи. Однак ще лишаються «сірі зони». Тобто райони, де немає прогресу в об’єднавчих процесах. Приміром, Жашківський, Звенигородський, Лисянський, Маньківський тощо.

Я вкотре наголошую: кожен посадовець повинен мати державницьку позицію та максимально реалізовувати державну політику. Зокрема, в питаннях децентралізації, яку ініціювали Президент України й Уряд. Відсидітися ні в кого не вийде. Тут важливий – результат! Якщо маєте факти, що в котромусь районі його керівник чи будь-хто інший гальмує процес об’єднання громад, прошу повідомляти мені. Реагуватиму жорстко. Позбавляти громади права на розвиткові інструменти не дозволю!

– про дороги

Майже 156 млн грн отримала Черкащина на поточний середній ремонт мосту через Дніпро та ділянки автодороги Н-01 Київ – Знам’янка. Це за рахунок кредитних коштів і на умовах співфінансування з місцевих бюджетів.

Поліпшення дорожньої інфраструктури – серед наших пріоритетів. Маємо ухвалену відповідну обласну програму. Тепер на її виконання райдержадміністрації, міськвиконкоми, об’єднані територіальні громади повинні передбачити субвенції з місцевих бюджетів – обласному. Своєрідна складчина заради результату, тобто якісних доріг.

Загалом дорожня кампанія вже триває по області. Оскільки проектування ми розпочали завчасно, то й виконання робіт наблизили в часі. Тендери були оголошені раніше, ніж доти. Водночас і надалі працюватимемо над розробленням проектно-кошторисної документації для ділянок доріг, що потребують ремонту. Такою є умова для залучення державних коштів.

Автор статті