Пряма мова. Юрій Ткаченко про актуальне

DSC08686

  • про «Черкасиобленерго»

На минулому тижні мав зустріч із працівниками ПАТ «Черкасиобленерго». Розумію їхній відчай – люди вже чотири місяці не отримують зарплату. Я був і є на боці колективу. І задіюю всі можливі важелі впливу на цю ситуацію. Хоча цю проблему, на жаль, неможливо вирішити на обласному рівні.

Проблема з «Черкасиобленерго» частково пов’язана з «Азотом» – через борги останнього за електроенергію (близько 1,6 млрд грн). Тому спільно напрацьовуємо механізм, як усе врегулювати. Кілька тижнів тому в Кабміні відбулася відповідна нарада під головуванням заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуарда Кругляка. На ній, зокрема, рекомендували ПАТ «Азот» спільно із представниками Держенергонагляду опрацювати питання щодо перегляду розрахунку екологічної броні та можливості зниження її розміру. Тобто мінімального рівня споживання підприємством електричної енергії, що забезпечує передумови для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.

Для чого цей крок потрібен? Зменшення екологічної броні «Азотом» дасть змогу виконати умову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, задля перегляду алгоритму розрахунку «Черкасиобленерго» з ДП «Енергоринок». А відтак почати виплату зарплати працівникам «Черкасиобленерго». Нині кошти «Черкасиобленерго» автоматично перераховуються на ДП «Енергоринок».

Зараз ми чекаємо реакцію від ПАТ «Азот» і розраховуємо на його соціальну відповідальність. Тому що з кожним днем соціальна напруга лише посилюється. А це – реальний план дій задля початку вирішення проблеми.

  • про оздоровчу кампанію

Цього літа оздоровчими та відпочинковими послугами плануємо охопити більше 85 тисяч дітей в області. Усе це коштом обласного та місцевих бюджетів. Також залучатимемо позабюджетні. У цілому фінансування сягне понад 26 млн грн.

Уже традиційно особливу увагу приділяємо соціально незахищеним діткам. Так щороку, бо це наше пріоритетне питання. Тож плануємо подбати про оздоровлення та відпочинок для понад 50 тисяч категорійних дітей. Серед них – і діти наших бійців. Зокрема, учасників бойових дій і загиблих.

  • про зарибнення

Наша обласна програма з розвитку рибного господарства набирає обертів. Останні три роки ми активно проводили зарибнення. Цьогоріч воно має бути наймасштабнішим. Зарибнення проводимо у складчину: коштом обласного та місцевих бюджетів (тих районів, що розташовані вздовж Кременчуцького водосховища). Також долучаємо підприємства-забруднювачі. Окрім того, ми звернулися на державний рівень – до профільного міністерства, щоби отримати додаткове фінансування на цю потребу.

Якраз на минулому тижні у водойму в межах заказника «Липівський», що на Лівобережжі, випустили понад 5 тонн малька коропа. Це вже третій «транш» цієї весни. Увесь зарибок місцевий – із державного підприємства «Іркліївський риборозплідник». Саме короп надзвичайно корисний для водойм. Він допомагає їх очищувати. До того ж ця риба промислова. Нагадаю, збереження довкілля є одним із пріоритетів обласної «Стратегії-2020».

 

Автор статті