Пряма мова. Юрій Ткаченко про актуальне

EFM_0079– про доступні ліки

Активно впроваджуємо на Черкащині урядову програму «Доступні ліки». На минулому тижні під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулася відповідна нарада. Він наголосив на тому, що Уряд передбачив достатньо коштів, зокрема й резерви, для того, щоб забезпечити постійність цієї програми.

Нагадаю, від 1 квітня в Україні запрацювала нова програма «Доступні ліки». Скористатися нею можуть пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом ІІ типу. Саме ці категорії хворих за наявності рецепта від лікаря можуть отримати необхідні їм медикаменти безоплатно або ж придбати їх із незначною доплатою. Ідеться лише про препарати зі списку, затвердженого Кабміном. Усі деталі є на сайті Міністерства охорони здоров’я.

На виконання цієї програми Черкащина отримала з державного бюджету майже 16 млн грн. Рішенням сесії обласної ради від 24 березня ці кошти вже розподілені на районні та міські ради. Загалом заплановано укладання договорів із близько 300 аптечними закладами.

– про посівну кампанію

У наших аграріїв нині гаряча пора. Дякую кожному за вклад в економіку області та країни загалом. Загалом під час весняної кампанії на Черкащині заплановано засіяти майже 1,2 млн га земель. Лише зернових культур – на 637 тис. га.

Водночас цьогоріч плануємо збільшити частку площ для вирощування круп’яних культур, зокрема гречки. Наше профільне управління постійно проводить інформаційну роботу щодо цього.

Господарства Черкащини закупили 54,4 тис. тонн мінеральних добрив. Як говорять самі аграрії, для весняно-польових робіт їх цілком вистачить.

– про зариблення

Цьогоріч кампанія із зариблення Дніпра буде наймасштабнішою за останні роки. Ми ухвалили відповідну обласну програму й комплексно підходитимемо до цього питання.

За підтримки Державної екологічної інспекції ми щороку разом із активістами та підприємствами-забруднювачами організовуємо зариблення Кременчуцького водосховища цінними видами риб.

Але тут є важливий момент: уся ця робота зводитиметься нанівець без комплексної охорони водойми, зокрема й силами водного патруля. На минулому тижні він якраз отримав новий сучасний човен. Ми придбали його коштом обласного бюджету. Дякую за підтримку ініціативи обласній раді. Спільно з керівництвом патрульних також обговорили подальші напрями співпраці та безпекові заходи.

Патрульні наводять лад на вулицях міста, це ж мають зробити і на Дніпрі.

Автор статті