Пряма мова. Юрій Ткаченко про актуальне

DSC08652– про газову незалежність

Область і надалі позбуватиметься газової залежності. Уже кілька років на Черкащині діє програма підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв. Відтоді ми скоротили споживання газу майже вполовину. Цьогоріч плануємо ще на понад 20%.

Зараз у районах активно облаштовують котельні на альтернативних видах палива. Узяти для прикладу наші інтернатні заклади. Ще один котел – і буде повна незалежність від газу. Я дав завдання керівникам районів про максимальне переведення освітніх і медичних закладів на альтернативні види палива цьогоріч.

– про дорожні ремонти

Ямковий ремонт доріг по області стартував від початку минулого тижня. Тільки-но це дозволили погодні умови. Зрозуміло, що такий ремонт не є повноцінним. Це для того, щоб автошляхи були проїзними після зими.

Ще минулого року ми розпочали зі Службою автомобільних доріг проектні роботи з реконструкції низки об’єктів – завчасно, а не як було раніше. І Черкащина серед перших областей подала готові проекти до Укравтодору. Це дало змогу вже оголосити тендери – загалом на 700 млн грн. Ідеться про ремонт мосту через Дніпро, дамби та інші дорожні об’єкти. Частково це будуть кредитні кошти, тому наше завдання – забезпечити співфінансування з місцевих бюджетів.

Окрім того, на дорогах загального користування по області облаштовуватимемо майданчики для роботи пересувних пунктів габаритно-вагового контролю. Загалом ми визначили таких 11, аби проконтролювати всі напрямки й не давати переповненим вантажівкам розбивати дороги. Також плануємо придбання вагових комплексів, якщо це не буде централізовано. Бо взяти дорогу від так званого смілянського кільця до міста, яку ми торік поремонтували. Там уже є колійність, бо ніхто не контролює рух вантажівок. І це потрібно змінювати!

– про інвестиції

Понад 6 млрд грн капітальних інвестицій освоєно на Черкащині торік. Створення сприятливих умов для бізнесування лишається нашим пріоритетом. За попередніми підрахунками, за індексом капітальних інвестицій у 2016 році Черкащина посідає 9-те місце по країні.

Нині ми продовжуємо роботу над індустріальним парком «Золотоноша». Серед завдань – його реєстрація в Мінекономрозвитку, пошук керуючих компаній та учасників і початок облаштування інфраструктури. Це все зафіксовано у Програмі соціально-економічного розвитку області. Її уже 24 березня розгляне обласна рада. Також ми й надалі працюватимемо над промоцією інвестиційних можливостей регіону. У планах – відкриття офісу із супроводу інвестицій при Агенції регіонального розвитку.

Нагадаю, найближчим часом у Черкасах запрацює завод із виробництва побутової техніки. А це – плюс 500 нових робочих місць. Цей проект президент холдингу Saturn Олександр Громико презентував на нашому торішньому ІІ Міжнародному інвестиційному форумі.

Автор статті