Пряма мова. Юрій Ткаченко про актуальне

ткаченко

– про субсидії

Довкола теми тарифів і субсидій чимало політиків намагаються спекулювати. Однак поговорімо про це не гаслами, а фактами. Уряд зробив непопулярний, але антикорупційний крок – навівши лад у системі ціноутворення на газ.

Водночас держава, підвищивши тарифи, подбала про сім’ї, для яких вони непосильні. Кошти, що раніше осідали в кишенях «схемщиків», зараз адресно отримують родини. І це принципово важливо.

Наше найголовніше завдання – забезпечити безперешкодне надання субсидій населенню. І Черкащина – серед областей, де ця робота добре організована. Нині майже 285 тис. черкаських родин уже отримують субсидію.

Наведу конкретний приклад, аби зрозуміти, наскільки субсидії є відчутною допомогою від держави. Ми проаналізували ситуацію по районах. Так, візьмімо родину з Чигиринщини: тато, мати і двійко дітей. Її сукупний дохід щомісяця становить 4300 грн. Комунальні платежі в опалювальний сезон – близько 2600 грн. Однак, оформивши субсидію, родина сплачує не більше 250 грн. Так, тарифи підвищилися, але й розмір субсидій при цьому зріс у рази.

– про якість допомоги

Пріоритетом нашої роботи у сфері охорони здоров’я є наближення якісних послуг до населення і їхня доступність. На минулому тижні мав зустріч із активом громадської організації, що представляє пацієнтів із нирковою недостатністю. Пам’ятаєте, як раніше вони регулярно виходили на акції протесту. Натомість нашій команді вдалося налагодити з цими пацієнтами конструктивний діалог.

На цій зустрічі йшлося про оновлення обладнання у спеціалізованому відділенні обласної лікарні. Аби й там пацієнти отримували найякіснішу допомогу. Потрібно щонайменше 10 апаратів «штучної нирки». Один такий коштує близько 70 тис. євро. Будемо спілкуватися з інвестором – компанією «Фрезеніус». Ми маємо налагоджену співпрацю. Нагадаю, цьогоріч у Золотоноші спільно ми відкрили відділення гемодіалізу обласної лікарні. Тепер пацієнтам із Лівобережжя не потрібно їздити до Черкас на процедури. Персонал відділення пройшов навчання. Ми уніфікували протоколи. Тобто слідуємо нашому принципу, про який я казав на початку.

– про землю для атовців

Дав завдання нашому обласному Центру допомоги учасникам АТО спільно з районними адміністраціями проаналізувати надання землі атовцям. Це допоможе виявити проблемні питання, щоби надалі їх скорегувати.

Вважаю, що нині підрозділи Держгеокадастру області слабко взаємодіють із місцевими адміністраціями. Там не знають, кому і яку ділянку збираються надавати. Водночас дедалі більше з’являється зацікавлених осіб, які намагаються маніпулювати пільгами атовців, аби врешті отримати в обробіток бажану землю.

У всіх конфліктних ситуаціях обурені люди традиційно йдуть саме до адміністрації. І ми як на рівні області, так і районів стаємо «буферами». Я не хочу, щоби адміністрації перетворювались на структури, що займаються винятково вирішенням конфліктів. А тому й дав завдання скоординувати дії та налагодити взаємодію.

Автор статті