Пряма мова. Юрій Ткаченко про актуальне

ткаа– про кооперативи

Центр розвитку кооперативів запрацював у Черкасах. Цей проект унікальний для країни. Він став можливими завдяки нашій співпраці з Європейським Союзом.

Ще з минулого року впроваджуємо в області проект «Створення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів». Черкащина виборола це право серед 300 заявників.

Починаючи, ми поставили перед собою амбітну ціль – зменшення рівня безробіття на селі завдяки створенню щонайменше 50 сільськогосподарських обслуговувальних кооперативів. Лишилося ще 2 до цієї мети. Де є виробництво – там живе і розвивається село. Сучасні технології, що використовують у сільському господарстві, значно зменшили потребу в робочій силі. Тому й шукаємо інші можливості для зайнятості населення.

Більшість створених кооперативів займаються кролівництвом. У межах проекту члени ініціативних груп пройшли потрібне навчання. Також кооперативи отримують матеріально-технічну підтримку. Нововідкритий центр виконуватиме низку функцій. По-перше, там розводитимуть племінне поголів’я кролів для кооперативів. По-друге, центр надаватиме всілякий супровід їхньої господарської діяльності. Загалом проект вартує понад 617 тис. євро, майже 80% – кошти ЄС у межах грантової програми, решта – з обласного бюджету.

Цей проект діятиме до липня 2017 року. По завершенню хочемо на базі нинішнього центру створити сервісний – із обслуговування кооперативів. Також плануємо пілотний проект. Зокрема, обрати територію з найбільшою концентрацією кооперативів і найкращою ресурсною базою для формування виробничого кластера. А потім поширюватимемо успішний досвід по області.

– про купівлю житла

Черкащина – серед перших областей, що почала використовувати систему публічних закупівель «РroZorro» (ще до набуття чинності відповідного закону). Нині ми вирішили спробувати придбати нерухомість з її допомогою, хоч закон не зобов’язує. До речі, Міноборони теж тестово закуповувало житло для атовців через «РroZorro».

Два наші управління вже подали відповідні заявки: одна квартира призначена для бійця, що втратив в АТО кінцівки, інша – для тренера олімпійського чемпіона Сергія Куліша, а саме Віктора Нагнія.

Вважаю, що відкритішого механізму, аніж «РroZorro», годі й вигадати. Торік ми мали конфліктну ситуацію довкола закупівлі житла для атовців за допомогою іншої процедури, тоді виникли питання до ціни. Тому цього року вирішили: якщо йде мова про придбання житла, то робити це слід за допомогою «РroZorro», щоб унеможливити будь-які закиди.

– про Перинатальний центр

Це – найочікуваніший новобуд області. У Перинатальному центрі виходжуватимуть передчасно народжених і недужих немовлят, допомагатимуть проблемним вагітним. Закладу такого рівня поки немає на Черкащині.

У Перинатальному центрі вже завершені будівельні роботи. Днями особисто це проінспектував. Нині там триває налагоджування обладнання та вентиляції, а також «косметичні» роботи всередині. Ще дещо довозять із закупленого. Ми хочемо зробити так, щоби цей заклад навіть із середини не був схожим на традиційні лікарні, щоби він був справді європейським.

Автор статті