Пряма мова. Юрій Ткаченко про актуальне

Ткаченко

– про тепло у Смілі

Постачальника тепла смілянам перевірять правоохоронці. Цього тижня я звернувся до Головного управління Нацполіції та Прокуратури області. Компетентні органи повинні встановити, чи справді зрив опалювального сезону у Смілі спричинений бездіяльністю ТОВ «Сміла Енергоінвест». Це питання ми також розглянули на спеціальній комісії ОДА.

Від початку опалювального сезону у Смілі вже чотири рази вимикали частину котелень – через неврегульоване питання з лімітами на постачання природного газу. Їхню роботу там відновлювали лише після нашого втручання, тобто обласної влади. Сьогодні обласна адміністрація виконує роботу міської влади Сміли. Саме вона уклала договір про спільну діяльність зі «Сміла Енергоінвестом». Підприємство зобов’язалось надавати якісні послуги споживачам. Натомість ми маємо постійні борги і «маніпуляції» з теплом. Це все при тому, що рівень розрахунків споживачів становить 132%. Адекватної реакції з боку міської влади на все це немає, хоч важелі впливу є. Ці тижні навіть в.о. міського голови немає – у відпустці. Ми розуміємо, що сміляни не повинні страждати, тому постійно врегульовуємо це конфліктне питання за міську владу.

Ще при першому відімкненні котелень обласна влада запропонувала міській владі Сміли і теплопостачальному підприємству алгоритм дій задля вирішення конфлікту. Зокрема й щодо погашення поточної заборгованості задля отримання лімітів. Натомість теплопостачальне підприємство до останнього не виконувало свою частину зобов’язань. І лише на засіданні комісії з надзвичайних ситуацій його представник заявив, що кількома годинами раніше борг уже сплатили. Цю інформацію ми перевіряємо. Але так далі не може бути! Тому я звернувся до правоохоронців. Таким є і рішення комісії.

– про агросферу

Комфортні умови для агробізнесу й надалі створюватимемо на Черкащині. Ця галузь нині демонструє хороші результати. За цей маркетинговий рік лише зерна на Черкащині виробили 3,8 млн тонн. А за обсягом виробництва продукції сільського господарства в середньому на одну особу та за урожайністю зернових і зернобобових культур область посідає друге місце серед областей України. Також тут реалізують низку інвестиційних проектів в агарному секторі.

Вважаю, що головне завдання влади – не заважати аграріям, нічого не диктувати, а навпаки – допомагати. Це – наша політика, відколи я очолюю область. І мені дуже приємно, що нам вдалося налагодити з аграріями справді партнерські стосунки. Я дякую всім керівникам господарств за соціальну відповідальність. І звичайним працівникам – за щоденний вклад у розвиток нашої області.

До речі, на нещодавній Раді регіонального розвитку за участі Президента України я озвучив ініціативи задля спрощення ведення агробізнесу. Йдеться про врегулювання земельних відносин, пільгове кредитування, стимулювання розвитку тваринництва, садівництва та інших галузей, що створюють робочі місця на селі.

– про перспективні проекти

Унікальний інвестиційний проект втілюють на Черкащині. У селі Вергуни вже наступного року запрацює горіховий центр. Мав нагоду побувати на його будівництві минулого тижня. Цей горіховий центр – один із перших подібних проектів в Україні. У нього інвестують близько 10 млн грн.

Горіхівництво, як і тваринництво, садівництво й овочівництво – це ті галузі, які створюють робочі місця на селі. Це добре розуміють у компанії «МАЇС» загалом і у СТОВ «Колос» зокрема. Вони постійно демонструють соціальну відповідальність, дбаючи про території, де працюють. Горіховий центр, як на мене, дуже перспективний проект. Черкащина має сприятливі умови для вирощування горіхів, це конкурентна експортна позиція. Ми маємо програму розвитку корпоративного руху. У її межах реалізують також проекти з горіхівництва, тому й у цьому контексті пропозиція саджанців від місцевого виробника важлива.

Нагадаю, за півроку обсяг капітальних інвестицій в області склав 2,3 млрд грн. А це – в понад півтора разу більше, ніж за цей же період торік. Ми прагнемо створити максимально комфортні умови для інвесторів на Черкащині. І крок за кроком прямуємо до цієї мети!

Автор статті