Пряма мова. Юрій Лесюк про об’єднане відділення Чорнобаївської лікарні, що в Ірклієві

У мережі ширяться повідомлення про нібито закриття об’єднаного відділення Чорнобаївської лікарні, яке розташоване в Ірклієві.

Про цю ситуацію нам відомо, хочу роз’яснити.

У відеозверненнях, які поширюють Фейсбуком, працівники лікарні запитують: куди звертатимуться жителі за наданням стаціонарної медичної допомоги?

Відповідаю: Центр первинної медико-санітарної допомоги із 10 ліжками денного перебування залишається! Можливість їх збільшення є, там працюють сімейні лікарі, з якими жителі Ірклієва вже уклали декларації.

Зараз же у терапевтичному відділенні 20 ліжок: 10 – паліативних, 10 інфекційних.

Так от, із початку року у відділенні пролікували лише 136 пацієнтів. А витратили за цей період півтора мільйони гривень. Для порівняння: у Чорнобаївській лікарні, яка за 17 км від Ірклієва, за цей же період пролікували близько 2 тисяч пацієнтів, а в терапевтичному відділенні на 55 ліжок – близько 700 осіб! Як бачимо, жителі самі обрали, де якість лікування краща.

У Ірклієві саме медичних працівників – 15, половина із них – пенсійного віку. Медиків без роботи ні в якому разі не залишать: у разі реорганізації їм запропонують робоче місце або в Чорнобаївській ЦРЛ, або ж у закладі “первинки”.

Остаточне рішення ухвалюватиме районна рада, це виключно їхня компетенція. Але все ж таки: у нас завдання утримувати стіни чи надавати якісну медичну допомогу?

Автор статті