Пряма мова. Віталій Коваль – про схвалені на сесії обласної ради звернення депутатів щодо земельних питань

IMG_1538– Два важливих звернення депутатів обласної ради, напрацьованих управлінням агропромислового розвитку ОДА спільно з аграріями області, схвалили на останній сесії. Мова про земельні питання. Одне з них – щодо переведення земельних ділянок, які знаходяться під майновими масивами, більш відомими, як господарські двори, з колективної у комунальну власність.

«…На сьогодні, згідно з чинним законодавством, земель колективної власності не існує, – йдеться у зверненні депутатської фракції БПП «Солідарність», – а тому орендарі не можуть в правовий спосіб укласти та зареєструвати договори оренди цих земельних ділянок. Така ситуація проходить роками, а аграрії не мають можливості впевнено вкладати кошти та розвивати бізнес…». Таким чином, депутати звертаються до Верховної Ради України з проханням внести зміни до законодавства в частині земельних відносин – про переведення ділянок з колективної у комунальну власність. Це дасть змогу виготовляти технічну документацію на земельні ділянки та укладати на законних підставах договори оренди. А отже  – отримувати додатковий ресурс у місцеві бюджети.

Інше звернення спрямоване на утвердження повноцінної децентралізації повноважень у сфері земельних відносин. Депутати обласної ради більшістю проголосували за проект звернення щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами. Зокрема, аби для зміцнення правової, матеріальної та фінансової бази місцевого самоврядування передати сільським, селищним, міським радам повноваження з розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів.

Нагадаю, ще в 2016 році Верховною Радою в першому читанні було прийнято за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України з розширення повноважень у цій сфері. Відтак, депутати Черкаської обласної ради ініціюють розгляд цього законопроекту в другому читанні та його прийняття в цілому як Закон.

Автор статті