Пряма мова. Віталій Коваль – про актуальне

^82C98D12BD675D219B210C8512CC116D8A6541B67DE4DEC3F7^pimgpsh_fullsize_distrпро перебіг жнив:

На Черкащині в розпалі жнива. Роботи зі збору ранніх зернових та зернобобових культур активно проводять в усіх районах області. Маємо перші результати. Так, намолочено вже понад 130 тисяч тонн зерна з середньою врожайністю 48,9 ц/га, зокрема: озимого ячменю, озимої пшениці, озимого ріпаку, гороху.

Водночас господарства області мають достатню кількість  паливно-мастильних матеріалів для проведення жнивної кампанії: майже 14 тисяч тонн дизельного палива та близько 5 тисяч тонн бензину.

Роботи на полях набирають обертів. Сподіватимемося, що й цього року Черкащина буде в лідерах за врожайністю.

про налагодження механізму надання в оренду водних об’єктів:

– Обласна влада здійснила необхідні кроки та зняла напругу в питанні надання в оренду водних об’єктів. Певні труднощі виникали через відсутність чіткого механізму його вирішення. Відтак виникали непорозуміння серед орендарів. А це, у свою чергу, призводило до недотримання плати за оренду водних об’єктів. Питання зрушилось, відколи почала працювати створена при обласній адміністрації комісія.

Наразі цей процес налагоджено. І вже по 32 водних об’єктах у комплексі із земельною ділянкою визначено виконавців земельних торгів, які готують відповідну документацію для аукціону. Очікуємо, що учасники зможуть сформувати достойні цінові пропозиції, а отже отримаємо нове джерело наповнення місцевих бюджетів.

про очищення малих та середніх річок області:

– Розробляємо проект комплексної програми щодо поліпшення гідрологічного стану малих та середніх річок області. Плануємо винести його на розгляд найближчої сесії. Як відомо, днями в області взялися рятувати річку Тясмин, рівень води в якій катастрофічно знизився. Відповідальні структури розробляють план першочергових заходів, що сприятимуть покращенню її стану. Втім цього потребують і такі річки, як: Суха Згар, Гнилий Тікич, Рось та інші. Адже вони є основними джерелами водопостачання області.

Реалізація ж заходів комплексної програми дозволить поліпшити гідрологічний стан річок, запобігти порушенню використання земель в межах прибережно-захисних та водоохоронних зон водних об’єктів, зменшити негативний вплив від скиду недостатньо очищених стічних вод, покращити якість води.

Автор статті