Пряма мова. Віталій Коваль про актуальне

^53FE246ADC817EFEFC88B00C6A125A1764A15FB910DBDF15A5^pimgpsh_fullsize_distrпро озеленення територій області:

– Весняна толока – у розпалі. Нині в районах та містах області черкащани не лише прибирають території від сміття, а й озеленюють їх. Зокрема, в межах усеукраїнських акцій цьогоріч висаджено тисячі нових саджанців, зокрема: сосни, дуба, берези, граба, також фруктових дерев, а ще кущів самшиту, спіреї, калини, ялівця та ін. Приміром, за результатами акції «Посади дерево миру» висадили близько 47 тисяч саджанців та вже близько 60 га озеленили в рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Відрадно, що до цієї роботи із задоволенням долучаються школярі й студенти, що свідчить про їхню небайдужість до збереження природи рідного краю, адже яким буде довкілля, насамперед, залежить від нас.

Наразі черкащани продовжують упорядковувати території населених пунктів. Днями в області, як і по всій Україні, пройшов День благоустрою. У цілому ж заходи триватимуть до кінця травня. Тож закликаю усіх долучатися.

про реалізацію екологічних проектів:

Подані з районів та міст заяви на участь в конкурсному відборі природоохоронних проектів і заходів наразі в процесі опрацювання й аналізу. Останній день їх подачі був 6 квітня. Нагадаю, проекти реалізують за рахунок коштів обласного бюджету на умовах співфінансування з місцевих. Успішно практикуємо такий принцип уже другий рік поспіль. Реалізація ж започаткованих торік екологічних проектів триває.

Зауважу, рішенням обласної ради передбачено, що 50 % загального обсягу коштів на природоохоронні заходи розподіляється відповідно до конкурсного відбору на умовах співфінансування. При цьому, не менше 10 % повинні надати місцеві бюджети, також залучити позабюджетні ресурси, решта виділяється з обласного бюджету. У цілому ж на реалізацію природоохоронних заходів на підставі конкурсного відбору в 2017 році передбачено близько 14 млн грн.

Важливо, що проекти мають відповідати пріоритетам регіональної стратегії, зокрема: створення умов для поліпшення стану довкілля, покращення управління відходами, розвиток екомережі, природно-заповідного фонду, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, поліпшення стану водних об’єктів та атмосферного повітря.

про порятунок Тясмину:

– Відновлення річки Тясмин входить до переліку пріоритетних завдань обласної програми охорони навколишнього природного середовища. Пропозиції щодо розробки техніко-економічного обґрунтування по річці днями надали фахівці обласного управління водних ресурсів. Це – попередньо визначений комплекс природоохоронних заходів із реконструкції гідрологічних споруд. Опрацюємо його спільно зі спеціалізованою проектною організацією та визначимо базові складові комплексного проекту відновлення Тясминського басейну. Це зумовить суцільний порятунок річки, оскільки часткове очищення, у межах певних районів, є результативним лише на короткий проміжок часу.

Для вирішення питання залучатимемо кошти як обласного, так і місцевих бюджетів. Більше того, звернулись з цією проблемою до Міністерства екології та природних ресурсів України, де пообіцяли допомогти фінансово.

 

 

 

Автор статті