Пряма мова. Віталій Коваль про актуальне

Коваль В.В.про розвиток кооперативного руху

Кількість кооперативів на Черкащині збільшується. Для їх розвитку маємо в області колосальний потенціал та можливості. Сприяє цьому діюча обласна програма підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на період до 2020 року, в межах якої впроваджена грантова програма Європейського Союзу. Завдяки цьому в регіоні створено вже 49 кооперативів з розведення кролів, сушіння фруктів, вирощування ягід.

Зауважу також, на реалізацію програмних заходів цього року з обласного бюджету виділено понад 1,7 млн грн, з яких близько 260 тис. грн – на проект «Створення регіонального навчально-практичного Центру розвитку багатофункціональних кооперативів», решта – на підтримку діючих та подальше створення нових кооперативів, зокрема з вирощування горіхів, що є неабиякою перспективою для області.

про аграрні розписки

– Реалізація проекту з упровадження аграрних розписок на Черкащині триває. Нагадаю, в області він стартував з півтора роки тому. І вже на сьогодні маємо 17 укладених аграрних розписок – як фінансових, так і товарних. З них виконали та закрили 7. Загальна ж сума зобов’язань по всім сягає близько 190 млн грн. Аграрні розписки є діючою альтернативою банківському кредитуванню. Адже дають змогу оминути зайві ланки, що існують між кредитором та виробником. І що важливо – суттєво збільшують обсяг інвестицій в агросектор, середні ж і малі виробники натомість отримують доступ до фінансів.

До речі, в межах пілотного проекту торік проводили інформаційні та навчальні заходи для сільськогосподарських товаровиробників майже в усіх районах області. У них взяли участь понад 400 агровиробників і представників районних адміністрацій.

Автор статті