Пряма мова. Валерій Данилевський про опалення в школах

ДанилевськийНачальник управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський прокоментував ситуацію про порушення температурного режиму у кількох школах Черкащини.

– З метою виконання вимог чинного законодавства, зокрема Закону України «Про ринок природного газу», більшість котелень  навчальних закладів області переведено на автоматизовані системи комерційного обліку природного газу. Однак у 5 навчальних закладах області вищезгадані роботи не були своєчасно виконані, що призвело до невідповідності вимогам чинного законодавства. Тому їх було переведено на функціонування одним газовим котлом з відповідним забезпеченням  лімітами газу на місяць.

Зважаючи на суттєве зниження зовнішньої температури повітря протягом січня цього року, для обігріву навчальних приміщень спожито більшу кількість природного газу, аніж це регламентовано лімітами. Тому в останні календарні дні січня у 5 автономних котельнях намагалися зекономити енергоносій.

Внаслідок цього 31 січня в 5 загальноосвітніх школах області було виявлено порушення температурного режиму. Водночас, з метою забезпечення належних умов навчання та перебування у навчальному закладі, у навчальних кабінетах встановлено електричні обігрівачі, що не суперечить нормам безпечного перебування учнів у навчальному закладі. Відтак можна говорити про порушення температурного режиму, але в рамках 2-3 °C.

Наголошу, з 1 лютого ситуація кардинально зміниться за рахунок отримання нових лімітів. Тож температура повітря у навчальних приміщеннях відповідатиме  встановленим державним санітарним нормам.

Автор статті