Пряма мова. Сергій Овчаренко про вибір сімейних лікарів

Овчаренко С.М– Понад 10 тисяч жителів Черкащини уже обрали собі сімейних лікарів. З ними вони підписали відповідні декларації на обслуговування. І вже з липня медичні заклади почнуть переходити на нову систему фінансування. Тобто держава платитиме медзакладам та лікарям, до яких звертаються люди за допомогою.

Успіх кампанії, яка стартувала у квітні, залежить від нашої злагодженої роботи на місцях. Зокрема, працюємо над тим, аби громадяни мали оптимальні умови для вибору свого лікаря. Приміром зараз до електронної системи охорони здоров’я підключено 34 медичних закладів області й понад 260 лікарів.

Підписати декларацію з лікарем можна будь-коли. І діє вона доти, доки громадянин не вирішить підписати декларацію з іншим лікарем. Вибір медичного фахівця не залежить від прописки. Це значить, що люди не зобов’язані обирати дільничих лікарів. Примус у цих питаннях – не припустимий. Це основа принципу «гроші ходять за пацієнтом». Особисто ж закликаю кожного громадянина області відповідально обирати свого лікаря.

 

Автор статті