Prozorro отримало можливість інтеграції із Єдиним держреєстром юридичних осіб та приватних підприємців

прозорро1Найближчим часом в електронній системі публічних закупівель Prozorro з’явиться функція автоматичної перевірки даних замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців (ЄДР). Таку можливість забезпечує відповідна постанова, яку Уряд затвердив на засіданні 8 вересня.

Інтеграція через API з основними реєстрами є одним з головних завдань у розвитку системи Prozorro та створенням абсолютно “безпаперових” закупівель. Можливість автоматичної перевірки інформації в Єдиному державному реєстр – це перший крок на цьому шляху.

– Наша мета – зменшення кількості документів, які потрібні підприємствам для роботи з Prozorro, – прокоментував таке рішення Уряду Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Мінекономрозвитку розраховує на сприяння з боку Технічного адміністратора ЄДР – ДП “НАІС” щодо якнайшвидшої інтеграції реєстру.

Автоматичний обмін даними з ключовими реєстрами вирішує одразу декілька завдань, розповів заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

– Це підвищить безпеку системи, оскільки не дозволить вносити в систему некоректні дані. Крім того, це полегшить роботу бізнесу, оскільки автоматизує перевірку даних – паперові довідки будуть непотрібні, – пояснив він.

Крім того, інтеграція реєстрів значно спростить роботу держзамовниками, тому що їм треба буде перевіряти менше даних постачальника вручну.

– І як наслідок, ми зменшимо дрібну корупцію у видачі довідок і витягів, – зазначив Максим Нефьодов.
Аналогічні можливості прийнята постанова відкриває і для інших організацій, зацікавлених в інтеграції через API, у тому числі і приватних – так, ряд банків раніше висловлювали зацікавленість у такій послузі.

Заступник Міністра додав, що технічно інтеграція ЄДР в систему ProZorro не повинна забрати багато часу, за умови активної роботи всіх сторін. Наразі тривають переговори щодо інтеграції решти ключових реєстрів – ДФС, МВС тощо.

Нагадаємо, раніше в систему Prozorro було додано функцію перевірки оплати за контрактом. Завдяки зусиллям Мінекономрозвитку, команди ProZorro, Міністерства фінансів, системи Є-Data і проекту .007, кожен бажаючий може ознайомитися не тільки із текстом контракту, який було підписано з переможцем тендера, а ще й дізнатися, чи була проведена по ньому оплата. Детальніше: http://bit.ly/29B8aJo

За інформацією Урядового порталу

Автор статті