«Проведення інвентаризації – реальний шлях отримання місцевими бюджетами додаткових доходів», – Віталій Коваль

_DSC0173На Черкащині завершують інвентаризацію гідротехнічних споруд, які розташовані на водних об’єктах області, та їхню передачу на баланс сільським, селищним та міським радам. Нині закінчили цей процес у 17 районах. Ще два тижні на це мають Кам’янщина, Тальнівщина та Черкаський район. Такі терміни на остаточне оформлення документації озвучив сьогодні під час засідання перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль.

Розпочали в районах проводити інвентаризацію водних об’єктів та гідротехнічних споруд ще з 1 березня спільно з представниками облводресурсу, Держгеокадастру Черкащини, управління цивільного захисту, управління екології і природних ресурсів облдержадміністрації та інших профільних структур. Всього за цей період до обласного управління водних ресурсів надійшло 2615 актів інвентаризації водних об’єктів та гідротехнічних споруд. Втім донині не проводилася інвентаризація у Золотоноші, Корсунь-Шевченківському, Смілі, Умані, Чигирині та Шполі.

_DSC0171– Питання відсутності інвентаризації стримує нас у багатьох напрямах діяльності, пов’язаних з водними об’єктами, земельними питаннями та безпеки перебування громадян на воді та акваторії річок області, – наголосив Віталій Коваль. – Важливо мати повну інформацію про той чи той водний об’єкт: в якому він стані, хто його орендує й відповідальний за дотримання гідротехнічних умов експлуатації. Також мова йде і про можливість залучення додаткових надходжень до місцевих бюджетів податків як за оренду землі водного фонду, так і з самого водного об’єкту. Відзначу, на сьогодні таких об’єктів, які можуть стати додатковим джерелом надходжень до місцевих бюджетів, в області налічується 2,9 тисяч.

_DSC0185На часі питання стану гідротехнічних споруд та їхньої безхазяйності. Повний перелік органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, на території яких знаходяться безхазяйні та безгосподарні гідротехнічні споруди, необхідно надати КМУ до 1 листопада. Аби згодом ці об’єкти передали на баланс територіальних громад.

_DSC0190– Відсутність власника ставить під загрозу руйнування гідротехнічні споруди в області, – наголосив Віталій Коваль. – Утримання гребель у належному технічному стані вимагає щоденного нагляду. Сьогодні ми спільно працюємо над розчисткою річок. Та без якісного утримання дамб, ця робота може стати даремною та завдати збитків черкащанам у разі надзвичайної ситуації на гідроспоруді.

Автор статті