Протягом опалювального сезону українці зможуть економити близько 20% вартості послуг з централізованого опалення

383523907

Це стало можливим завдяки змінам у  порядку нарахування плати за послуги з централізованого опалення для населення, які розробило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. За словами його очільника, Віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка, ключовим позитивом у цьому рішенні є те, що громадяни будуть платити лише за фактично спожите тепло, повідомляють у прес-службі міністерства.

Відповідно до розробленої фахівцями Міністерства методології, відтепер основними чинниками, які визначають розмір щомісячної плати за послуги з централізованого опалення, є:

– фактична температура зовнішнього повітря у розрахунковому місяці (чим тепліший місяць, тим менша плата за послугу у розрахунковому місяці, і навпаки);

– тривалість опалювального сезону і середньозважена річна витрата теплової енергії протягом опалювального сезону, які враховані у встановлених уповноваженим органом тарифах на послуги з централізованого опалення для конкретного виконавця, що надає їх у відповідному населеному пункті;

– фактична кількість діб надання послуги у розрахунковому місяці;

– календарна кількість діб в розрахунковому місяці.

– Ми створюємо умови, в яких комунальники повинні працювати так само, як роблять їхні європейські колеги, зважаючи на прогноз погоди та не спалюючи дорогоцінні енергоресурси у повітря.  Практику, коли громадяни платили за взяті «зі стелі» цифри, ми припиняємо. Також довожу до загального відома, що нові правила діятимуть з 19 грудня, коли й булі ухвалені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630, – додав Геннадій Зубко.

Геннадій Зубко зауважив, що за надані у грудні 2015 року послуги з централізованого опалення, плата споживачам таких послуг нараховуватиметься у період, коли набрала чинності відповідна постанова Кабміну.

– Зважаючи на те, що розрахунковим періодом є календарний місяць, Мінрегіон вже звернув увагу обласних та Київської міської державних адміністрації, що плата за послуги з централізованого опалення за грудень 2015 року повинна нараховуватися споживачам за новою  методологією, – додав він.

 

Автор статті