Проти поліомієліту на Черкащині вже щепили 45,5 тисяч дітей

паовкарьвчЗ 25 січня в Україні триває третій тур додаткової імунізації проти поліомієліту. Упродовж нього уже щепили 45 433 маленьких черкащан віком від 2 до 10 років. Відсоток охоплення склав майже 39 %, оскільки цільова група – понад 117 тисяч дітей.

Найвищий показник щеплень проти вірусу поліо у Маньківському, Золотоніському, Городищенському, Звенигородському, Корсунь-Шевченківському, Смілянському, Христинівському та Уманському районах.

За час проведення третього туру імунізації в області використано 49 тисяч доз вакцини. На відміну від попередніх, цей раунд триватиме три тижні через епідеміологічну ситуацію щодо захворюваності на ГРВІ та грип.

dsc_0460_4– Хочу подякувати усім батькам, які захистили своїх дітей від небезпечної інфекції, – зазначає начальник відділу надання медичної допомоги дитячому населенню управління охорони здоров’я ОДА Людмила Стрелкова. – Варто наголосити, що поліомієліт викликає в’ялий параліч, який не лікується. І при такому низькому колективному імунітеті проти вірусу, який є в нашій країні, необхідно вживати усіх можливих заходів для боротьби з його поширенням. На початок вакцинальної кампанії у нас в країні було лише 15% щеплених проти поліомієліту дітей, зараз уже більше 75%. Проте, лише досягнувши рівня 95-ти відсотків, ми зможемо розраховувати на те, що проблема поліомієліту буде вирішена.

Людмила Гаврилівна також додала, що через компрометуючі матеріали у ЗМІ щодо якості вакцини та її впливу на організм дитини під час другого туру, бажаючих щепити своїх дітей поменшало. Довелося провести потужну просвітницька роботу, аби заспокоїти мам і татусів.

– Я би радила тим, хто поширює недостовірну інформацію на тему поліомієліту, хто не є фахівцем, критикує тощо, замислитися над тим, чи мають вони право вирішувати долю країни і безпеку її маленьких громадян, – резюмує Людмила Стрелкова.

Більше 8-ми тисяч малюків щепили у Черкаській міській лікарні (усього підлягали щепленню понад 26 тис. дітей). За добу в цьому лікувальному закладі вакцинують від 300 до 1 400 маленьких пацієнтів. Серед тих, хто відвідував кабінет щеплень Третьої міської дитячої поліклініки Черкас і Наталія Ясько з донечкою. Дівчинці 1 рік і це вже її четверта вакцинація проти поліомієліту.

– Перша була у складі АКДС і всі три тури ми щеплювалися, – каже вона. – Найперше, чому я вакциную свою дитину, тому, що довіряю нашому педіатру. Я точно знаю, що наш лікар не порадить зробити те, що зашкодить. Крім того, мені робили всі щеплення і я жива і здорова.

За інформацією управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Автор статті