Процес призначення соціальної допомоги громадянам має бути своєчасним та якісним, – Олександр Вельбівець

52902787_427831604690766_245195237637488640_n

У Департаменті соціального захисту населення ОДА наголошують на потребі посилення роз’яснювальної роботи фахівцями місцевих профільних структур серед населення області – про порядок призначення субсидій, зокрема щодо механізму монетизації. А також видачі цієї допомоги готівкою до кінця опалювального періоду тим домогосподарствам, яким субсидію призначено за 2018 рік. Про це йшлося на колегії Департаменту, що днями відбулась під головуванням очільника області Олександра Вельбівця.

Як поінформував заступник директора Департаменту Олег Шимчук під час засідання, у загальній структурі соціальної допомоги субсидія становить левову частку – 74%. На опалювальний період розрахунок зробили вже майже 190 тисячам сімей. Сума нарахованих субсидій сягає більше 2 млрд грн.

– Серед районів області, де не допрацьовують з призначенням субсидій на опалювальний період, – міста Умань, Сміла, Черкаси та Черкаський район. Там, навіть з огляду на об’єктивні причини, варто прискорити цей процес, – зауважив заступник директора Департаменту.

Завдання фахівців соціального захисту – швидко, якісно та своєчасно надати громадянам необхідні послуги, зокрема з нарахування й призначення соціальної допомоги, говорить голова обласної адміністрації Олександр Вельбівець.

53204911_618357718619023_8711857628222849024_n(1)– Держава нині приділяє особливу увагу розвитку галузі соціального захисту, – зазначає керівник області, – зокрема, втілюючи відповідні реформи, дбає про малозабезпечених громадян. Прикладом є запроваджена система монетизації субсидій. Вона є реальною підтримкою для людей, дає змогу самостійно розпоряджатися зекономленими коштами, в тому числі мотивує до заощадження. Водночас наше завдання – якісне обслуговування та вчасне інформування громадян про законодавчі зміни в цьому процесі.

У ході колегії повідомили також, що в області провели монетизацію частини невикористаної суми субсидії на оплату послуг газо- та електропостачання для індивідуального опалення. Її одержали більше 70 тисяч громадян, які мали зекономлені кошти на своїх рахунках, на понад 43 млн грн.

Детально про субсидії тут:

http://ck-oda.gov.ua/yak-pratsyuvatyme-monetyzatsiya-subsydij/

http://ck-oda.gov.ua/monetyzatsiya-subsydij-mozhlyvist-navchyty-lyudej-upravlyaty-posluhamy-i-enerhospozhyvannyam-zubko/

Автор статті