Процес декомунізації на теренах Черкащини триває

_2T59PmwxdO7nЗа словами в. о. начальника управління культури та зв’язків з громадськістю Черкаської ОДА Сергія Пасічника, в області необхідно перейменувати 560 вулиць, 12 населених пунктів та прибрати 20 радянських пам’ятників і погрудь.

З 18 сіл та селищ Черкащини, які підпадають під дію закону про декомунізацію, перейменували лише шість. Пропозиції щодо нових найменувань не «декомунізованих» 12 населених пунктів області вже надали до відповідного Комітету Верховної Ради України та Українського інституту національної пам’яті.

До 21 травня Верховна Рада має розглянути та ухвалити нові ймення для села Вікторівка Маньківського району, села Жовтневе, села Чапаєвка Монастирищенського району, селища Жовтневе, селища Жовтневий Промінь, селища Комінтерн, села Ленінське Чорнобаївського району, села Кірове Корсунь-Шевченківського району, села Петровського Драбівського району, села Ленінське Смілянського району, селища Незаможник Городищенського району, а також села Чапаєвка Золотоніського району.

У травні ж має завершитися процес перейменування вулиць і провулків, а також демонтаж пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених діячам чи подіям радянської доби. Сергій Пасічник нагадав, що згідно із Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» до кінця лютого сільські, селищні та міські голови мали на місцевому рівні ухвалити нові назви об’єктів топоніміки, які підпадають під дію цього закону. Опісля ж право підбирати нову назву перейшло до облдержадміністрації, яка повинна видати відповідне розпорядження про перейменування до 21 травня.

^ADBF04EFB542153AB0E1ECE5036CA813FC436ACC5B13C84DA5^pimgpsh_fullsize_distr– У терміни, визначені законом, перейменували всі об’єкти топоніміки у Каневі, Ватутіному, Умані, а також на Жашківщині, Золотоніщині та Катеринопільщині, – зазначив Сергій Пасічник. – В інших же районах області цей процес пройшов частково. Загалом до травня необхідно «декомунізувати» 560 вулиць і провулків.

Він додав, на Черкащині ще не демонтували 20 пам’ятників, погрудь, пам’ятних дошок та знаків, присвячених подіям та діячам радянської доби, у Черкаському, Канівському, Драбівському, Лисянському, Монастирищенському, Уманському та Тальнівському районах, а також у Черкасах.

Відзначимо, аби запропонувати черкащанам адекватні альтернативні назви населених пунктів та вулиць, незабаром при Черкаській ОДА створять обласну топонімічну комісію, до складу якої входитимуть історики та краєзнавці. Відповідне доручення вчора на координаційній нараді дав очільник області.

Автор статті