Прописані норми в паспортах на сміттєзвалища мають відповідати дійсності – ОДА

image002

Власник місця видалення відходів обов’язково повинен мати затверджений паспорт об’єкту. Однак, чи доречним є його видача, вирішує спеціальна комісія при обласній адміністрації. Під час чергового засідання під керівництвом заступника голови – керівника апарату ОДА Віталія Коваля її учасники розглянули два клопотання. Зокрема, одне з них погодили, враховуючи те, що зауважень до нього немає, а проект паспорту виконано відповідно до інструкції. Це – клопотання Сорокотяженської сільської ради Жашківського району щодо затвердження паспорту на сміттєзвалище твердих побутових відходів площею 1 988 га, розташованого на відстані 0,5 км від села.

Проблемним залишається клопотання про затвердження паспорту ТОВ «Перспектива-8». Попередньо цією ділянкою володіли компанії ЗАТ «Хімпобудсервіс» та Черкаське хімволокно. Після зміни власника була проведена перевірка, в результаті якої поставлена вимога про затвердження нового паспорту. Цей процес призупинився. До роботи долучили обласну комісію, члени якої, зокрема представники Департаменту екології, разом із фахівцями Державної екологічної інспекції в області, виїздили на перевірку зазначеного місця. У результаті виявили порушення.

І хоч паспорт не є дозволом на розміщення відходів, а лише моніторинговим документом, який містить реквізити, місце розташування, наявність проекту, площу об’єкту, керівник ГУ Держсанепідслужби в області Віра Чиж зазначає, що при цьому власник сховища повинен дотримуватися вимог, які прописані в паспорті. У разі виявлених порушень, необхідно відкривати кримінальні справи або ж накладати штрафні виплати.

Підприємство, за словами представника екоінспекції, вже притягали до адмінвідповідальності у вигляді штрафів за несанкціоноване розміщення відходів, однак і нині, прописані в проекті паспорту аспекти, не оновлено, більше того не всі факти відповідають дійсності. У цьому під час комісії переконався і заступник голови ОДА Віталій Коваль, переглянувши проект паспорту.

– Варто розуміти, що від прийняття таких рішень залежить здоров’я людей та стан довкілля, адже несанкціоноване розміщення відходів може призвести до отруєння жителів прилеглих територій, – звернувся до присутніх Віталій Володимирович. – Пропоную повторно оглянути сховище. Залучити до цього, окрім Департаменту екології, екоінспекції в області, представників громадськості, прокуратури, санепідемстанції, щоб визначити об’єктивний стан об’єкту.

Автор статті