Прокуратурою вжито заходи щодо стабілізації ситуації з опаленням в м. Сміла

433095Днями під час візиту Президента України в Черкаську область обговорили питання щодо ситуації з опаленням в м. Сміла. Зазначаємо, що прокуратура області вжила ряд заходів, спрямованих на забезпечення надання якісних послуг з теплопостачання в цьому місті.

Так, прокуратурою області здійснюється процесуальне керівництво в кримінальному провадженні за фактом заволодіння коштами в особливо великих розмірах, вчиненого службовими особами підприємств, які надавали послуги з теплопостачання в м. Сміла Черкаськоїобласті,  за ознаками кримінального правопорушення, передбаченогоч. ч. 2, 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що службові особи ТОВ «Сміла Енергоінвест» в порушення вимог чинного законодавства України на підставі укладених фіктивних угод в 2016-2017 роках привласнили 22 626 400 грн,сплачених жителями та суб’єктами господарської діяльності м. Сміла за послуги з теплопостачання, шляхом надання фінансових допомог єдиному засновнику- ТОВ «Комунальні системи України», що спричинило тяжкі наслідки у вигляді заборгованості за спожитий природний газ перед Публічним акціонерним товариством «Національна акціонерна компанія «НафтогазУкраїни» на вказану вище суму.

Завдяки ефективному процесуальному керівництву в кримінальному провадженні з’ясовано, що однією з обставин, які сприяли вчиненню кримінального правопорушення та подальшого заволодіння вищевказаними коштами, стало завідомо невигідне для громади рішення Смілянської міської ради Черкаської області від 05.05.2010, на виконання якого між ТОВ «Сміла Енергоінвест», ДП «Агентство розвитку житлово-комунального господарства», КП «ВодГео» таКП «Смілакомунтеплоенерго» укладено договір «Про спільну діяльність», метою якого було виробництво якісних житлово-комунальних послуг відповідно до чинного законодавства України та подальше їх надання кінцевим споживачам на території м. Сміла Черкаської області.

За результатами проведення досудового розслідування повідомлено про підозру колишньому директору ТОВ «Сміла Енергоінвест»у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення коштів у розмірі 22 626 400 грн, сплачених споживачами м. Сміла Черкаської області за надані послуги з постачання тепловоїенергії), та виконавчому директору ТОВ «Комунальні системи України» засновнику ТОВ «СмілаЕнергоінвест» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191КК України, а саме в організації привласнення вказаних коштів.

Винних осіб було затриманов порядкуст. 208 КПК України та обрано відповідні запобіжні заходи.

З метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт, прокуратурою вжито певні заходи, передбачені кримінальним процесуальним законодавством України. Зокрема, за клопотанням прокурора ухвалою суду накладено арешт на майно одного з підозрюваних, а саме квартиру та автомобіль, на банківські розрахункові рахункиТОВ «Комунальні системи України»,ТОВ «Сміла Енергоінвест», на суму 2 000 000 грн, а також на майно ТОВ «Сміла Енергоінвест», лізінгової компанії «Матриця» таКП «Смілакомунтеплоенерго» (приміщення 19 котелень та їх обладнання). Всього накладено арешт на суму 17 447 000 грн.

За принципової позиції прокуратури області з метою запобігання зривуопалювального сезону в м. Сміла приміщення котелень з обладнанням своєчасно було передано КП «Смілакомунтеплоенерго».

У кримінальному провадженні затверджено обвинувальний акт стосовно зазначених вище осіб у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. ч. 2, 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України, який направлено до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області для розгляду.

На цей час стороною обвинувачення забезпечується повний та неупереджений судовий розгляд вказаної справи.

Прокуратурою області продовжується робота, спрямована на запобігання порушень законодавства суб’єктами господарської діяльності у сфері теплопостачання.

 За інформацією  прокуратури Черкаської області

 

Автор статті