Прокуратура продовжує в судовому порядку повертати державі землі, незаконно отримані в приватну власність

завантаження (1)Виявляючи в порядку представницької діяльності випадки незаконної зміни форми власності на землю, прокуратура області вживає заходів щодо повернення земельних ділянок на користь держави.

Так, Кам’янським районним судом задоволено позов прокуратури області щодо витребування 22 земельних ділянок загальною площею 44 га в Кам’янському районі вартістю 1,7 млн грн, які незаконно надані громадянам для ведення особистого селянського господарства. Вказані земельні ділянки вибули з державної власності на підставі підроблених наказів Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою та в подальшому 20 з них за договорами купівлі-продажу відчужено на користь однієї особи, що не могло залишитися поза увагою прокуратури.

Також апеляційним судом Черкаської області залишено в силі рішення Черкаського районного суду щодо задоволення позову прокуратури області про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування й державної реєстрації права приватної власності на земельну ділянку водного фонду у с. Свидівок, надану для індивідуального дачного будівництва з грубими порушеннями вимог чинного законодавства.

Нагадаємо, що Свидівоцька сільська рада незаконно змінила цільове призначення землі та в 2016 році своїм рішенням безоплатно передала громадянину в приватну власність земельну ділянку на березі Дніпра для дачної забудови.

Наразі за позовом прокурори державна реєстрація права приватної власності на вказану земельну ділянку підлягає скасуванню та земля має бути повернута державі.

За інформацією Прокуратури Черкаської області

 

Автор статті