Прокуратура поновила права дітей-сиріт на земельну ділянку

погода літоАпеляційний суд Черкаської області підтримав скасовав рішення суду першої інстанції, яке було оскаржене прокуратурою з метою поновлення майнових прав неповнолітніх на земельну ділянку площею понад 15 гектарів.

Прокуратура встановила незаконне рішення суду першої інстанції щодо визнання права власності на землю за одним спадкоємцем. Водночас право на оформлення спадщини на землю після смерті матері мало ще п’ять дітей-сиріт, яких було позбавлено речових прав на спадкове майно.

Нагадаємо, після смерті матері у шістьох дітей відкрилась спадщина у складі земельних ділянок. Проте, один із спадкоємців, який на момент відкриття спадщини досяг повноліття, самостійно оформив право власності на неї у судовому порядку, визнавши право власності на спадкове майно у виді понад 15 гектарів землі лише за одним спадкоємцем.

Нині, після розгляду справи в суді апеляційної інстанції, у прокурора  з’явилися підстави для звернення до суду в інтересах неповнолітніх з позовною заявою про визнання права власності на решту майна за дітьми.

За інформацією прокуратури Черкаської області

Автор статті