Профтехосвіта сьогодні: проблеми та шляхи вирішення

91622005Днями відбулася нарада директорів професійно-технічних навчальних закладів на тему «Професійна освіта як складова забезпечення кваліфікованого кадрового потенціалу України: проблеми та шляхи вирішення».

На ній означив стан справ у сфері профтехосвіти та сформулював стратегію функціонування ПТНЗ в умовах децентралізації начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський. Зокрема, він звернув увагу на фінансуванням мережі ПТНЗ області.

– Ситуація, що склалася з профтехосвітою після передачі її фінансування на місцевий рівень, вимагає нагального вирішення, однак має кілька складових – проблеми поточного фінансування і необхідність системної реформи управління галуззю профтехосвіти, – зазначив Валерій Данилевський.

Принагідно начальник управління освіти і науки закликав присутніх директорів активно долучатися до вирішення нагальних проблем, викликів, зокрема, на парламентських слуханнях, що мають відбутися 1 червня. Тож у рамках наради були обговорені пропозиції проекту Рекомендацій парламентських слухань, а також кандидатури для участі.

З метою різностороннього вивчення та вирішення поточних проблем професійної освіти області на обговорення учасниками наради було винесене питання створення обласної Ради професійної освіти (ради стейкхолдерів), як постійно діючого, консультативно-дорадчого органу, що функціонує для координації діяльності заінтересованих органів та організацій у сфері профтехосвіти, зокрема, щодо визначення регіонального замовлення на підготовку кадрів, модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів. До ради стейкхолдерів має увійти якнайширше коло зацікавлених осіб, зокрема: роботодавці та їхні організації, міжнародні та національні експерти, органи місцевого самоврядування, навчальні заклади та установи професійної (професійно-технічної) освіти.

У рамках заходу також обговорили особливості держзамовлення на підготовку кваліфікованих робітників державними професійно-технічними навчальними закладами області у 2016 році. Так, проекті обсяги підготовки (згідно з заявками на державне замовлення від навчальних закладів) становлять 4 073 особи, з них кваліфікованих робітників – 4 011 осіб, молодших спеціалістів – 62 особи.

 

За інформацією управління освіти і науки облдержадміністрації

Автор статті