Профільний комітет ВРУ підтримав Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2020 – 2021 роки

Урядовий законопроект «Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2020 – 2021 роки», який внесли на розгляд Парламенту, дасть можливість врегулювати житлове питання людей, які проживають в гуртожитках, приєднаних під час корпоратизації до статутних капіталів державних підприємств. На цьому наголосила Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак. Серед об’єктів – гуртожиток в Умані.

Як зазначила Міністр, Державна програма, розроблена Мінрегіоном, дозволить врегулювати житлове питання 70 тисяч людей.

«Наразі на балансі у статутних капіталах ПАТ та ЗАТ, утворених у процесі приватизації держпідприємств, перебуває близько 271 гуртожиток. Наприклад:

– гуртожиток на вул. Богуна, 7а у м. Умані Черкаської області:

власник – ПАТ «Уманьфарммаш»,

загальна площа – 3938,2 м2,

кількість проживаючих – 307 осіб.

– гуртожиток на вул. Бородінській, 6а у м. Запоріжжі:

власник – ТОВ «Ластівка»,

загальна площа – 4047 м2,

кількість проживаючих – 244 особи.

– гуртожиток на вул. Караваєва, 13 у м. Дніпро:

власник – ПАТ «Євраз – Дніпровський металургійний завод ім. Петровського»,

загальна площа – 3025 м2,

кількість проживаючих  – 185 осіб.

А от ще такий приклад, коли цього року, мешканці одного Київського гуртожитку, який наразі перебуває у власності ЗАТ, звернулись до власника з пропозицією про приватизацію і отримали відмову. Київська міська державна адміністрація звернулась до суду щодо відмови і виграла справу. Тепер мешканці гуртожитку мають можливість приватизувати житлові приміщення», – розповіла Міністр.

За її словами, програма передбачає фінансування з Державного бюджету близько 245 млн грн та майже 1,3 млрд грн з місцевих бюджетів. Кошти місцевих бюджетів спрямовуватимуться на відновлення документації на гуртожитки, проведення їх капітального ремонту. Видатки з Державного бюджету орієнтовані на компенсаційні виплати власникам гуртожитків, включених до статутних капіталів товариств, за їх передачу у комунальну власність.

Автор статті