Профільні служби Черкащини відзвітували про готовність до роботи в умовах надзвичайних ситуацій

В області готові до роботи у разі виникнення надзвичайних ситуацій взимку. Відзвітували про проведену підготовку об’єктів житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та транспортної інфраструктури в осінньо-зимовий період 2019-2020 року та налагоджену співпрацю профільні служби області у ході засідання комісії з ТЕБ на НС під головуванням заступника очільника області Юрія Безщасного.

На випадок виникнення надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період, в області діє Комплексний план, яким визначені заходи та терміни виконання. Представники Служби автомобільних доріг в області, обласних Департаментів інфраструктури, соціального захисту населення, управління охорони здоров’я спільно з Головним управлінням Нацполіції в області, управлінням ДСНС, управлінням Укртрансбезпеки провели повну перевірку готовності для входження в осінньо-зимовий період та у випадку надзвичайних ситуацій. Зокрема, передбачили належну кількість посипкового матеріалу, перевірили готовність техніки.

– За прогнозами гідрометеорологів, цьогорічна зима, як і попередні, очікується з частими перепадами температурного фону від плюсових позначок до мінусових, що супроводжуватиметься небезпечними явищами: снігопадами, хуртовинами і ожеледицею, – зауважив Юрій Безщасний. – Такі погодні умови несприятливі для багатьох галузей. Аби забезпечити взаємодію відповідних служб та місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, ми ще раз проаналізували готовність до реагування на надзвичайні ситуації у зимовий період, аби не допустити колапсу.

За словами начальника управління цивільного захисту населення ОДА Юрія Скоробогатова, для надання допомоги постраждалому населенню у період зниження температури, в населених пунктах області можуть розгорнути 87 стаціонарних пунктів обігріву, з яких 26 будуть функціонувати цілодобово. За потреби, будуть залучені особовий склад та спеціальна техніка, електростанції, пункти обігріву обласного управління ДСНС України. У регіональному матеріально-технічному резерві на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру закладено по 3 тис. літрів автомобільного бензину А-92 та дизельного пального.

За результатами засідання, профільні структури отримали завдання та перелік заходів, яких необхідно вжити у разі виникнення НС. Зокрема, проаналізувати можливості своєчасного розчищення доріг місцевого значення наявною за угодами технікою, визначити проблемні ділянки доріг та перелік автомобілів підвищеної прохідності, створити резерви паливно-мастильних матеріалів.

Водночас на нараді порушили питання дотримання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки закладів, установ та організацій із масовим перебуванням людей. Заслухали виступи представників Управління ДСНС у Черкаській області, Департаменту освіти і науки, Департаменту соціальногозахистунаселення та Управління охорони здоров’я про готовність цих закладів до ліквідації пожеж.

За словами представника управління ДСНС, за 11 місяців цього року в області зареєстрували 1946 пожеж (+61%), у наслідок яких загинуло 49 людей та 41 – отримала травми. Загальні збитки від пожеж склали майже 200 млн. Основними причинами виникнення пожеж залишаються необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки під час влаштування та експлуатації електроустановок і порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації печей та теплогенеруючих агрегатів. У ході останніх перевірок виявили 1382 порушення вимог пожежної та техногенної безпеки та притягнули до відповідальності 543 посадові особи.

 

Автор статті