Професійно-технічна освіта у сільськогосподарській галузі Черкащини

IMG_0022На базі Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області відбулося засідання круглого столу на тему «Співпраця з бізнесом – запорука розвитку професійно-технічної освіти», інформує управління освіти та науки Черкаської ОДА.

У роботі круглого столу взяли участь представники  управління агропромислового розвитку, управління освіти і науки, центрів зайнятості, зокрема й з районів області, також роботодавці.

З огляду на вирішення проблемних питань щодо підготовки робітничих кадрів для сільськогосподарської галузі, учасники круглого столу обговорили питання розвитку професійно-технічної освіти Черкащини у сільськогосподарській галузі та намітили шляхи їх вирішення.

Заступник начальника управління освіти і науки ОДА Валентина Ткаченко  ознайомила присутніх зі станом підготовки кваліфікованих робітників для сільськогосподарської галузі у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області.

Під час зустрічі звернули увагу на необхідності відкриття підготовки кваліфікованих робітників за новими професіями для переробної галузі (перероблення зерна, олієнасіння та інші). Досягнуто домовленості з роботодавцями щодо організації дуальної форми навчання за професіями сільськогосподарської і переробної галузі; організації проходження виробничої практики учнів (слухачів) та стажування педагогічних працівників в умовах сучасного виробництва; механізмів укладення тристоронніх договорів між роботодавцем, учнем та закладом освіти з метою закріплення випускників на робочих місцях. Говорили й про необхідність розробки та прийняття регіональної програми розвитку професійно-технічної освіти, спрямованої на модернізацію матеріально-технічної бази Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області, яка б передбачала як залучення коштів місцевих бюджетів, так і можливості бізнесу з метою якісної підготовки кваліфікованих робітників для галузі.

Учасники круглого столу зазначили, що лише спільними зусиллями можна досягти того, щоб професійний розвиток працівників сільськогосподарської галузі на Черкащині відповідав потребам економіки регіону.

Автор статті