Професійно-технічна освіта (2016-2017 навчальний рік)

Професійно-технічна освіта області представлена 22 державними професійно-технічними навчальними закладами (далі ПТНЗ), що підпорядковані Міністерству освіти і науки України та 67 закладами профтехосвіти інших форм власності і підпорядкування.

Середньорічний контингент державних ПТНЗ становить біля 9 тисяч учнів і слухачів, які навчаються за 109 професіями.

Станом на 01.10.2016 у державних професійно-технічних навчальних закладах набувають професію 8091 учень та 108 слухачів.

 

Щорічно державні ПТНЗ випускають близько 4 тисяч кваліфікованих робітників, з яких 85 відсотків одержують кваліфікацію з двох-трьох професій.

    

ПТНЗ оперативно реагують на зміни ринку праці ліцензуванням нових професій. Так, протягом 2015-2016 навчального року нові професії ліцензував ДНЗ «Золотоніський професійний ліцей» («Контролер-касир; Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних», Адміністратор», Агент з постачання»).

З метою створення умов для творчого самовдосконалення, виявлення та підтримки молоді у 2015/2016 навчальному році проводились:
– обласні етапи Міжнародних конкурсів – з української мови ім. П.Яцика, та мовно-літературний учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка;
– обласні конкурси: «На кращу систему роботи соціально-психологічних театрів професійно-технічних навчальних закладів», на кращу волонтерську справу «Ми – Українці», «Створюємо комфортне освітнє середовище», «Кращий проект бюджету родини», на кращі план-конспект лабораторно-практичної роботи та інструкційно-технологічну карту уроків професійного навчання.

- обласні етапи Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професій «Електрогазозварник», «Кравець», «Верстатник широкого профілю», «Лицювальник-плиточник».

На базі ДНЗ «Черкаське вище професійне училище ім. Героя Радянського Союзу Г.Ф.Короленка» проведено заключний етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ України з професії «Кравець».
2 учні ПТНЗ Черкаської області зайняли призові місця у заключних етапах зазначених вище конкурсів.

Колектив ДНЗ «Золотоніський професійний ліцей» взяв активну участь у роботі VII Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2016». Конкурсна робота в номінації «Інноваційні форми розвитку професійної компетентності педагогічних працівників у закладах освіти» відзначена Дипломом і золотою медаллю Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

Для наближення практичного навчання до виробничих умов, формування в учнів додаткових професійних компетентностей створені і функціонують:

  1. навчально-практичний комплекс "Сучасний фермер" (ДНЗ "Лисянський професійний аграрний ліцей");
  2. Міжрегіональний навчально-практичний центр сучасних будівельних технологій (ДНЗ "Черкаське вище професійне училище будівельних технологій");
  1. навчально-тренувальний комплекс "Веселі солодощі" (ДНЗ "Черкаське вище професійне училище");
  2. навчально-практичний комплекс "Бучанка" (ДНЗ "Буцький політехнічний професійний ліцей);
  3. навчально-практичний будівельний центр Хенкель-Баутехнік (Україна) (ДНЗ "Черкаський професійний ліцей");
  4. Кафе студентське, бар «Кафе-модерн» (ДНЗ «Черкаське вище професійне училище»);
  5. навчальні сільськогосподарські господарства (7 ПТНЗ) тощо.

Навчально-виробничий процес у ПТНЗ забезпечують 383 викладачі, 515 майстрів виробничого навчання.

Протягом 2015 року працювали 55 гуртків і 63 спортивних секцій, які охоплюють 85% контингенту.

Учні ПТНЗ, які потребують проживання у гуртожитку стовідсотково і безоплатно забезпечені ним.