Професійно-технічна освіта (2018-2019 навчальний рік)

Професійно-технічна освіта області представлена 19 державними закладами професійної (професійно-технічної) освітита 2 навчальними центрами при установах покарань (далі –ЗП(ПТ)О), що підпорядковані Міністерству освіти і науки України та 63 закладами профтехосвіти інших форм власності і підпорядкування.

Середньорічний контингент державних ЗП(ПТ)О становить близько7 тисяч учнів і слухачів, які навчаються за 109 професіями.

Щорічно державні ЗП(ПТ)О випускають близько3,5 тисяч кваліфікованих робітників, з яких 62 відсотка одержують кваліфікацію з двох-трьох професій.

З метою створення умов для творчого самовдосконалення, виявлення та підтримки молоді у 2017/2018 навчальному році проводились:
– обласні етапи Міжнародних конкурсів – з української мови ім. П. Яцика, та мовно-літературний учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка;
– обласні етапи Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів ЗП(ПТ)О з професій «Столяр будівельний», «Електрозварник ручного зварювання», «Продавець продовольчих товарів», «Кравець», «Муляр»;
– обласні конкурси: «На кращу систему роботи соціально-психологічних театрів професійно-технічних навчальних закладів», на кращу волонтерську справу «Ми – Українці», «Стежками історичної та культурної спадщини регіону» та інші.

Здобуто 8 перемог у конкурсах Міжнародного та Всеукраїнського рівнів. Зокрема: на ІХ Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» золота медаль; на Х Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» 2 срібні медалі; перемога у заключному етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування»; ІІ місце у ІІІ Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «Прорив легкої промисловості»; 2 срібні медалі у Міжнародному конкурсі «BestCookFest»; перемога у Чемпіонаті України з кулінарного мистецтва.

З метою створення нового іміджу професійної освіти, модернізації підготовки кваліфікованих робітників, відповідного рівня стажування робітників підприємств із використанням технологічних інновацій, стажування майстрів виробничого навчання та викладачів професійно-технічної підготовки в області створені і функціонують 13 навчально-практичних центрів галузевого спрямування: 3 – енергетичного;  1 – дорожньо-будівельного;  2 –сільськогосподарського; 1 – швейного;  6 – будівельного.

Навчально-виробничий процес у ЗП(ПТ)О забезпечують 354 викладачі, 423 майстри виробничого навчання.

Учні ПТНЗ, які потребують проживання у гуртожитку стовідсотково і безоплатно забезпечені ним.