Проектант і підрядник: Черкаський драматичний театр вдасться відбудувати

_144904217348

Головний архітектор проектів ПрАТ «Черкасицивільпромпроект»  Валерій Борець зазначає, що приміщення театру зиму переживе. «Звичайно, якщо не йтимуть постійно дощі, мороз же йому не страшний, – сказав Валерій Борець. – Й очікуємо, що навесні вдасться розпочати основні роботи. Тоді вже робитиметься капітальне накриття за затвердженими проектами. Я вважаю, що варто вкладати кошти один раз, адже навіть для тимчасового перекриття 23 метрів треба робити спеціальні ферми. І не факт, що воно врятувало б будівлю, враховуючи погодні умови».

Валерій Борець повідомив, що після пожежі в театрі відразу були виконані необхідні роботи, зокрема обстеження будівлі для визначення подальших кроків із метою ліквідації надзвичайної ситуації.

«Я їздив особисто в Мінрегіонбуд, – пояснює Валерій Петрович, – з прорахунками для реконструкції. Після проведеної експертизи вирішено було надати області на першочергові роботи 16,4 млн грн. Після цього для ліквідації наслідків пожежі нашим інститутом була розроблена проектна документація, де було все враховано та чітко визначена сума. Зазначу, що для проведення робіт необхідно змонтувати всі конструкції, зробити покрівлю, замовити вітражі. Для цього потрібно не менше 2 місяців, тобто за один-два тижні це зробити просто неможливо».

Водночас директор ПМ «Арсенал» Владислав Мамчур повідомив: «Не зважаючи на відсутність фінансування, нашим підприємством наразі проводяться роботи. Зокрема з 7 січня працівники прибирають сніг з території приміщення, здійснюють демонтаж цегляної кладки, яка обгоріла  внаслідок пожежі, вивозять сміття».

Він також зазначив, що на прохання обласної адміністрації та колективу театру, аби приміщення перезимувало, була частково реконструйована система опалення, зокрема частково замінили, переварили та утеплили труби. Тож опалення працює в театрі в звичайному режимі.

 

Автор статті