Проект молодих вчених Черкащини – серед проектів-переможців, що фінансуватимуться за рахунок державного бюджету

mg-0054-15.08.2016Проект  молодих вчених Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького «Інноваційні чинники сталого продовольчого забезпечення та розвитку біоекономіки України» ввійшов до переліку тих, що пройшли конкурсний відбір та почнуть фінансуватися з серпня 2016 року за рахунок коштів державного бюджету. На проект планується виділити 736,6 тис грн. В перший рік буде профінансовано 368,3 тис грн – повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Усього за результатами конкурсу в Україні  було обрано 79 наукових розробок молодих вчених. Для їх фінансування державою виділено 12 млн грн. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час фінального засідання Конкурсної комісії з відбору проектів молодих вчених, які працюють (навчаються) у вищих навчальних закладах та наукових установах у сфері  управління МОН.

Міністр зазначила, що конкурс для молодих вчених проводиться вперше в Україні та відіграє важливу роль для мотивації їх праці. «Молоді вчені – це золотий фонд нації і держава повинна шукати можливості їх підтримати. Потрібно, щоб ці таланти залишалися працювати в Україні та змогли долучатися до роботи в міжнародних проектах», – наголосила Лілія Гриневич.

Конкурс проектів був оголошений за тематичними напрямами, що відповідають пріоритетам участі України у Рамкової програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020». За час проведення конкурсу Міністерство отримало 439 проектів наукових робіт  молодих учених зі 114 вищих навчальних закладів та наукових установ.

Як зазначив заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха, фінансування проектів переможців розпочнеться у цьому місяці –  на це вже зарезервовані кошти державного бюджету. Фінансуватимуться проекти високого та середнього рівнів із загальною кількістю балів 70 і вище . Таких проектів за результатами конкурсу – 79. Проект черкащан отримав 71,8 бала.

За результатами роботи Комісії, підписано наказ, яким затверджено перелік проектів, що пройшли конкурсний відбір.

Довідково:

Конкурс проектів молодих вчених, які працюють (навчаються) у вищих навчальних закладах та наукових установах, що належать до сфери управління МОН, було розпочато у травні 2016 року.

За умовами проведення конкурсу, керівником проекту має бути кандидат наук  віком до 35 років; докторант або доктор наук віком до 40 років, який працює (навчається) у вищому навчальному закладі, науковій установі на момент подання проекту на Конкурс. До складу виконавців проекту можуть входити студенти, аспіранти, наукові та науково-педагогічні працівники та інші дослідники, вік яких на момент подання проекту не перевищує 35 років.

За інформацією Міністерства освіти і науки України

 

Автор статті