Про ситуацію на ринку праці Черкащини

indexЗ початку року послугами Черкаської обласної служби зайнятості скористалися 52,1 тис. безробітних, що на 3,2 тис. осіб менше, ніж у січні-квітні минулого року.

Роботодавці регіону поінформували центри зайнятості області про наявність понад 13,9 тис вакансій (на 1,7 % менше, порівняно з січнем-квітнем  минулого року). Протягом січня-квітня 2016 року на одне вільне робоче місце претендувало 3 безробітних.

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу більше 12,8 тис осіб, у тому числі понад 9,1 тис безробітних, серед яких кожний п’ятий належав до соціально вразливих категорій населення (інваліди, внутрішньо переміщені особи, демобілізовані військовослужбовці, які брали участь в АТО тощо). До тимчасової зайнятості залучені   понад 5,7 тис осіб.

З метою стимулювання створення нових робочих місць, в першу чергу для осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, роботодавцям надавалась компенсація витрат єдиного соціального внеску. Таким чином, з початку року працевлаштовано 181 безробітного.

Завдяки отриманню одноразової допомоги по безробіттю 137 осіб відкрили  власну справу. Основними напрямками підприємницької діяльності є сфера оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, сільське, лісове та рибне господарство.

Для допомоги у здобутті і вдосконаленні професійних знань, умінь та навичок організовувалось професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних. Навчання здійснювалось під замовлення роботодавців або для самозайнятості людини, тобто провадження підприємницької діяльності. З початку року майже 4,5 тис безробітних підвищували конкурентоспроможність на ринку праці.

Станом на 1 травня  2016 року кількість зареєстрованих безробітних становила 21,6 тис осіб, з них 16,9 тис отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю у квітні 2016 року складав 1 380 грн.

З початку 2016 року роботодавці повідомили державну службу зайнятості про заплановане масове вивільнення 3,9 тис працівників, що в 1,4 рази більше, ніж у січні-квітні 2015 року.

За інформацією обласного центру зайнятості

 

 

Автор статті