Про ринок праці Черкаської області

фотоЗ початку року послугами Черкаської обласної служби зайнятості скористалися 62,7 тис. осіб, що на 5,6 тис. осіб менше, ніж у І півріччі минулого року.

Роботодавці регіону поінформували центри зайнятості області про наявність понад 20 тис. вакансій (на 0,3% більше, порівняно з січнем-червнем минулого року). Протягом І півріччя 2016 року на одне вільне робоче місце претендувало 2 безробітних.

За сприяння обласної служби зайнятості роботу отримали понад 19 тис. осіб, у тому числі понад 13 тис. безробітних, серед яких кожний п’ятий належав до соціально вразливих категорій населення (інваліди, внутрішньо переміщені особи, демобілізовані військовослужбовці, які брали участь в АТО тощо). До тимчасової зайнятості залучені 8,9 тис. осіб шляхом їх участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

З метою стимулювання створення нових робочих місць, в першу чергу для осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, роботодавцям надавалась компенсація витрат єдиного соціального внеску. Таким чином, з початку року працевлаштовано 260 безробітних.

Завдяки отриманню одноразової допомоги по безробіттю 142 особи відкрили власну справу. Основними напрямками підприємницької діяльності є сфера оптової та роздрібної торгівлі, ремонту транспортних засобів, сільське, лісове та рибне господарство.

З метою допомоги у здобутті і вдосконаленні професійних знань, умінь та навичок центрами зайнятості організовувалось професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних.  З початку року 5,5 тис. безробітних підвищували свою конкурентоспроможність на ринку праці.

Станом на 1 липня 2016 року кількість зареєстрованих безробітних становила 18,5 тис. осіб, з них 14,7 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю у червні 2016 року складав 1 456 грн.

З початку 2016 року роботодавці повідомили державну службу зайнятості про заплановане масове вивільнення 4,5 тис. працівників, що залишається на рівні обсягів І півріччя минулого року.

За інформацією обласного центру зайнятості

Автор статті