Про реформування служби зайнятості

centr_zaniatostiВ Україні розпочато процес реформування Державної служби зайнятості. Завершується розробка нормативної бази щодо реформування ДСЗ. Директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко прокоментував процес реформування обласної служби зайнятості.

– Завдяки реформі служба зайнятості має перетворитися на мобільну структуру, яка стане ефективним гравцем на ринку праці. Мова йде про зміну функцій, наповнення, акцентів у роботі ДСЗ, – говорить він.

Так, за його словами, щоб стимулювати населення до пошуку роботи, поряд із реформуванням системи оплати праці буде змінено принцип роботи Служби зайнятості, яку планують зробити посередником між претендентами на вакансії та приватними рекрутинговими агентствами. Тобто Служба зайнятості не буде займатися пошуком роботи, а лише оформляти безробітних і передавати списки до приватних рекрутингових агентств та здійснювати моніторинг їх діяльності. Буде сформована єдина база вакансій, яка буде включати і вакансії служби зайнятості, і приватних партнерів. Це буде спільна робота всіх задля підвищення якості надання послуг безробітним.

Головними складовими для реформування Державної служби зайнятості мають стати не лише реорганізація органів служби, а і підвищення функціональної ефективності та якості надання соціальних послуг, пряма орієнтація на сучасного клієнта.

Директор Черкаського обласного центру зайнятості зауважив, що у рамках реформ в роботі служби зайнятості запроваджено використання новітніх технологій щодо надання послуг безробітним і роботодавцям. Так, на цей час в Черкаській обласній службі зайнятості вже діють інноваційні сервіси з використання відеорезюме, відеовакансії, презентації роботодавців. Роботодавець за таким резюме може побачити реальну людину, що дає можливість суттєво економити час та кошти при підборі фахівців. Також з метою удосконалення організації діяльності розпочато процес оптимізації базових центрів зайнятості, який передбачає передачу усіх господарських функцій на регіональний рівень. Метою процесу є концентрація роботи центрів зайнятості на наданні сервісних функцій та зменшення адміністративного навантаження.

Результатом реформи служби зайнятості має стати формування абсолютно нових відносин на ринку праці. Будуть посиленні акценти щодо перенавчання, перекваліфікації безробітних та профорієнтації молоді. А для тих хто дійсно бажає працевлаштуватися, на період пошуку роботи, є можливість долучитися до участі у оплачуваних громадських роботах та роботах тимчасового характеру.

– Сподіваємось, що впровадження нових підходів у діяльності служби зайнятості, сприятиме подальшій тісній співпраці з роботодавцями, а служба зайнятості і надалі буде надійним партнером, який гарантує підбір кваліфікованих кадрів, – підсумував Григорій Дендемарченко.

За інформацією Черкаського обласного центру зайнятості

Автор статті