Про права внутрішньо переміщених осіб та мешканців окупованих територій – за круглим столом в ОДА

???????????????????????????????Захист прав та свобод різних категорій населення в умовах конфлікту обговорили під час наради в ОДА. Порушили, зокрема, й питання прав внутрішньо переміщених осіб та тих громадян, котрі нині перебувають на окупованих територіях. Засідання відбулось за участі представників обласного контактного центру та громадських організацій, волонтерів.

Директор обласного контактного центру, радниця з питань ВПО Міністерства соціальної політики України Лариса Ходаковська наголосила на тому, що нині внутрішньо переміщені особи, котрі перебувають на Черкащині, отримують повноцінну підтримку, матеріальну, психологічну допомогу, соціальні гарантії та необхідні консультації . Також тут постійно тримають на контролі питання щодо наявності вільних місць для приїжджих.

Водночас голова благодійного фонду «Час надії» Лариса Когут, волонтерка, яка постійно буває на Сході, розповіла про те, що люди, які живуть на окупованих територіях, «харчуються» тим, що бачать на телебаченні й радіо. «А тому, на мій погляд, – зауважила жінка, – Україна має активно працювати в інформаційному полі, аби перемогти і цю війну, оскільки частина громадян східної України, на жаль, живе «радянщиною». Утім, за її словами, визначну роль тут відіграє виховання в дусі українського патріотизму. Та переконана, що ситуацію можливо змінити, бо вже навіть сьогодні можна побачити дітлахів, які в тамтешніх школах з рукою на серці співають Гімн України.

Погоджується з нею і переселенка Юлія Домбровська, яка долучилася до розмови. Власні думки висловила голова правління ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» Наталія Несват, а також керівник обласного Центру допомоги учасникам АТО Олександр Тимошенко.

 

Автор статті