Про перерахунок та виплату одержувачам субсидії невикористаних сум

71_main_new.1493724752Про перерахунок та виплату одержувачам невикористаних сум субсидій йшлося на всеукраїнській селекторній нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністра України  Павла Розенка. Зауважимо, наразі по всій Україні здійснюється розрахунок невикористаних сум субсидій та підготовка списків осіб, в яких ці суми зазначаються. Цей процес проводиться організаціями-надавачами послуг.

Так, на Черкащині з 251 тепло-, водо-, електро- та газопостачального підприємства, якому необхідно здійснити розрахунки залишків невикористаних субсидій, надано вже 1,5 сотнею з них. Розрахунки за газопостачання та електроенергію проведено в повному обсязі.

Зазначимо також, сума невикористаних коштів субсидії, які підлягають поверненню до бюджету, становить 476,4 млн грн, а оперативно розрахована структурними підрозділами частина суми, що підлягає монетизації та виплаті одержувачам субсидій, – 83, 7 млн грн. На сьогодні майже 41 тисяча жителів області вже звернулися за отриманням зекономлених коштів.

Нагадаємо, Уряд на засіданні 26 квітня ухвалив рішення про початок процесу монетизації субсидій. Повідомлялося, що рішення торкнеться щонайменше 1,5 млн родин, які зможуть отримати приблизно 700 грн в якості одноразової виплати. Це рішення передбачає грошову виплату, яка дорівнює вартості 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. Кошти перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через  поштові відділення. Управліннями соціального захисту до 1 вересня приймаються заяви таких одержувачів субсидій.

Рішення Уряду оформлено у відповідну постанову Кабінету Міністрів України № 300, яку підписав Прем’єр-міністр України. Документом внесено зміни до деяких постанов Уряду, в тому числі до №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива». Окрім того, документ обумовлює ухвалення наступних кроків, в тому числі щодо запровадження механізмів монетизації зекономлених грошей.

У ході селекторної наради Павло Розенко дав доручення Міністерству фінансів України про невідкладне фінансування програми з монетизації економії субсидій.

 

Автор статті