Про деклараційну кампанію – 2017

952ea78dd31c902438fea156556b0022Через тиждень розпочнеться кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2016 року. Тож декларацію про майновий стан і доходи подаватимуть по строку 9 лютого фізичні особи – підприємці; до 1 травня – громадяни, які зобов’язані декларувати доходи та самозайняті особи і до 31 грудня – громадяни для реалізації права на податкову знижку за 2016 рік, повідомляють у ГУ ДФС у Черкаській області.

При цьому громадяни використовуватимуть нову форму декларації про майновий стан і доходи, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, майнових податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області Віталій Лушников розповів про зміни, навів приклади заповнення декларації для перелічених категорій декларантів – 2017 та відповів на запитання.
Відео викладено на канал проекту «Допомога платнику» на YouTube.

Тези, презентацію, форму декларації та додатків, таблички для самоконтролю та відповіді запитання завантажуйте ТУТ.
Додаткові запитання ставте у коментарях до відео або за адресою проекту help_payer@ukr.net

До кінця року залишились лічені дні, але його треба закрити без помилок, тож пропонуємо скористатись спеціальними табличками для самоконтролю.

Так, у 2016 році податок на доходи фізичних осіб справляється за єдиною ставкою 18 %. Також із суми доходу утримується  військовий збір за ставкою 1,5 %. Ставка єдиного внеску 22 % до бази нарахування на фонд оплати праці (виключення 8,41 % – з доходів найманих працівників – інвалідів; 5,3 % – підприємства УТОГ, УТОС та 5,5 % – громадські організації інвалідів). Утримання внеску із заробітної плати працівника не проводиться. На виплати за цивільно-правовими договорами також нараховується 22 % єдиного внеску.

Також є актуальним проведення річного перерахунку. Незважаючи на єдину ставку ПДФО у поточному році, проведення річного перерахунку проводити потрібно. Тож, що слід зробити:

  1. перевірити правильність нарахування відпускних, лікарняних, зарплат, правомірність застосування ПСП до зарплат пільговиків. Розмір доходу, що дає право на пільгу у 2016 році – 1930 грн. на місяць, для батьків двох і більше дітей – 1930Х кількість дітей;
  2. обчислити ПДФО з доходів та порівняти отриману суму з фактично перерахованою протягом року;
  3. відобразити результати перерахунку у ф. №1ДФ за 4 квартал (подається по строку 9 лютого 2017 року). Відкоригувати графи 4 та 4а, вказавши суми недоплат або переплат ПДФО.

Автор статті