Про чинний з цього року наказ Мінфіну щодо плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі

Головне управління Державної казначейської служби України у Черкаській області звертає увагу, що з 01.01.2020 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 31.12.2013 № 1203 «Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі».
У зв’язку із зазначеним введено в дію нові рахунки для зарахування податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів, рахунки для зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, рахунки для зарахування власних надходжень, відкриті за Планом рахунків №1203 з урахуванням міжнародного номеру банківського рахунка IBAN. Він налічує 29 знаків, відповідно до вимог постанови правління Національного банку України від 28.12.2018 №162 «Про запровадження міжнародного банківського рахунку (IBAN) в Україні» (зі змінами).
         Враховуючи зазначене та з метою запобігання виникнення у платників податків податкового боргу зі сплати податків, зборів, платежів та недопущення втрат держаного й місцевих бюджетів Головне управління звертається з проханням забезпечити правильність сплати податків, зборів, платежів на нові реквізити рахунків, які відкриті за Планом рахунків №1203.

Починаючи з 03.01.2020 всі платежі, які сплачуються платниками на старі рахунки повертаються банківським установам, через які здійснювалася оплата як «нез’ясовані надходження».

Додатково повідомляємо, що реквізити нових рахунків для зарахування податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів розміщенні на веб-сторінці Головного управління на офіційному сайті Державної казначейської служби України (www.treasury.gov.ua): рубрика «Реквізити рахунків».

Крім того, реквізити нових рахунків можна отримати в органах, що контролюють справляння надходжень бюджету.

За інформацією Головного управління Державної казначейської служби України у Черкаській області

 

Автор статті