Президент назвав головним завданням для СБУ ефективну боротьбу з корупцією

00За словами Президента Петра Порошенка, головним внутрішнім ворогом держави є корупція. Тож на засіданні підсумкової колегії Служби безпеки України Президент назвав боротьбу з корупцією головним завданням Служби на наступний рік та закликав забезпечити подальшу комплексну реалізацію антикорупційної політики, в першу чергу, у судовій гілці влади, правоохоронних органах та інших сферах забезпечення життєдіяльності держави.

Глава держави відзначив, що СБУ ефективно бореться з корупцією у тісній співпраці з новоствореними органами – Національним антикорупційним бюро України та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Нещодавно СБУ спільно з прокуратурою затримали високопосадовця Головного управління юстиції України в Києві під час отримання неправомірної вигоди у розмірі 50 тисяч доларів. Крім цього, повідомлено про підозру у вчиненні злочину заступнику директора Департаменту експертиз Державної служби експортного контролю України, який вимагав неправомірну вигоду у сумі 250 тис. доларів.

Відзначивши, що факти корупції були і в самій Службі безпеки України, Глава держави підкреслив безпрецедентні та рішучі кроки керівництва Служби у напрямку очищення рядів спецслужби від цих проблем.

– Даху» чи «парасольки» ні в кого не буде, і вище політичне керівництво країни продемонструвало і буде демонструвати політичну волю, щоб корупції не було місця ні в Службі безпеки України, ні в органах державної влади, – наголосив Президент.

Також Президент поставив завдання перед СБУ у найкоротший термін розробити Концепцію впровадження контррозвідувального режиму в Україні, у якій передбачити зміст, структуру, принципи, завдання, механізми ефективного функціонування та підтримання контррозвідувального режиму.

Президент наголосив на важливості посилення протидії «тінізації» та монополізації економіки України та її деолігархізації, закликав спрямувати зусилля на протидію організованим злочинним угрупованням, вжити заходів щодо недопущення розповсюдження у державі нелегальної зброї.

Автор статті