Президент нагородив олімпійців та паралімпійців – учасників Ріо-2016

b87fbc1b685689b84a8ce8afdf1d17d2_1475661508_extra_largeПрезидент Петро Порошенко зустрівся з чемпіонами і призерами Олімпійських та Паралімпійських ігор 2016 року, тренерським складом і лікарями збірних та вручив високі державні нагороди найкращим спортсменам.

Петро Порошенко наголосив, що радий нагоді зустрітися з усіма, хто готував успішний виступ наших спортсменів та гідно представив рідну країну для того, щоб подякувати кожному з них.

– Велике спасибі вам за таке потужне представлення України, бо ця велика перемога здобута колосальною волею кожного зі спортсменів, – зазначив Президент. – Дякую за патріотизм і за вашу любов до України. За те, що ви продемонстрували, якою є справжня Україна в далекому Ріо, в далекій Бразилії. І за здобуту славу в ім’я України.

Глава держави нагадав, що національна олімпійська команда України здобула 11 медалей, особливо відзначив виступи гімнаста Олега Верняєва, веслувальника на каное Юрія Чебана.

f86e765ffa21239703e4e9795cac6ac7_1475663412_wysiwyg– Справжніми героями виявилися спортсмени, які заслужено отримали срібні чи бронзові медалі. Можу сказати, що за цим сріблом і бронзою стоїть надзвичайно напружена  боротьба, прагнення досягнути вершини всупереч усьому. І інколи срібло вартує більше, ніж золото, – сказав Петро Порошенко.

Особливо Президент відзначив Паралімпійську команду України, виступ якої у Ріо по праву називають одним із кращих в історії збірної і якою пишається кожен український громадянин.

– Сказати, що це найкращий її виступ в історії паралімпійської збірної – це нічого не сказати. Українська збірна засвідчила свою авангардну роль у світовому паралімпійському русі, адже за почесне право бути в трійці найкращих спортивних держав боролись більше 170 країн, – зазначив він.

Українські паралімпійці завоювали 117 медалей, з яких 41 – золота, 37 – срібних та 39 – бронзових. Спортсмени встановили 22 рекорди світу, 32 – паралімпійські рекорди та 54 рекорди Європи з паралімпійських видів спорту, нагадав Президент.

e4feae80324e3eb24adeaebe7a1b064a_1475670589_extra_large– Безумовно, кожна з олімпійських медалей здобувалась надзвичайними зусиллями, непереборною силою духу і демонструвала майстерність українських спортсменів, – констатував він.

Глава держави особливо відзначив українських паралімпійців: плавців-дебютантів ігор Максима Крипака, який здобув 5 золотих та 3 срібних медалі; Єлизавету Мерешко, у скарбничці якої 4 золоті та 1 бронзова медалі і найкращий результат серед жінок; Геннадія Бойка, який завоював 2 золоті медалі та став рекордсменом, маючи найважче ураження опорно-рухового апарату та інших паралімпійців.

Президент також подякував усім чемпіонам та призерам Паралімпійських ігор, чиї виступи стали яскравими сторінками в історії українського паралімпійського спорту. Серед цих спортсменів Ігор Цвєтов, який здобув 2 золоті медалі і двічі став рекордсменом, Зоя Овсій, яка виборола срібну та бронзову медалі, чемпіон в параканое Сергій Ємельянов, Наталля Косміна, яка вперше за 20 років здобула золото в настільному тенісі для України, Єгор Дементьєв, який виборов 2 золоті медалі у велосипедному спорті, паралімпійську збірну команду з дзюдо, яка виборола 7 медалей, команду з фехтування на візках, спортсмени якої вперше стали чемпіонами Паралімпійських ігор.

Крім того, перемогу на іграх здобула українська паралімпійська збірна команда з футболу.

Глава держави зауважив, що перемоги паралімпійців мають суттєве значення і в політичному вимірі, адже внаслідок російської агресії Україна втратила Національний центр паралімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів в Криму.

d6ef7bb815692b0de7b4fe06b1410573_1475670601_extra_large– Проте, завдяки зусиллям Національного комітету спорту інвалідів та федерацій, підготовка спортсменів паралімпійської збірної команди виявилася на належному рівні, – зауважив Петро Порошенко.

Капітан паралімпійської збірної України з футболу, яка у Ріо завоювала золото, Тарас Дутко, від імені олімпійської і паралімпійської спільноти України висловив вдячність за підтримку і високі нагороди, які спортсмени отримали сьогодні.

– Для нас це велика честь, а вам – велика подяка і шана, – сказав він. Тарас Дутко наголосив, що завдяки підтримці Петра Порошенка було вирішено питання про призначення стипендій Президента України для підготовки спортсменів-паралімпійців, які дали можливість Паралімпійській збірній України з усіх видів спорту виступити достойно.

За інформацією офіційного інтернет-представництва Президента України

Автор статті