Президент наголошує на важливості зміцнення міжнародної коаліції на підтримку України

76f8b08766a6b3f19681e889ec80adc8_1473154474_extra_largeПрезидент Петро Порошенко назвав головним завданням для українських дипломатів сприяння зміцненню міжнародної коаліції на підтримку України та наголосив на важливості запобігти зняттю санкцій проти агресора.

– Головне – сприяти зміцненню міжнародної коаліції на підтримку України та запобігти зняттю санкцій з РФ до моменту повного відновлення територіальної цілісності України, – сказав Глава держави під час виступу у Верховній Раді.

Президент також підкреслив важливість роботи дипломатів щодо сприяння зміцненню обороноздатності України шляхом активізації військово-технічного та оборонного співробітництва, передачі військових технологій та надання Україні летальних видів зброї у випадку можливого повномасштабного вторгнення з боку Росії. Глава держави не виключив подібного сценарію та наголосив на необхідності «бути готовим в будь-який час».

Глава держави також нагадав, що поставив дипломатам завдання активніше залучати міжнародних партнерів до звільнення українських політичних в’язнів, що утримуються в Росії та в анексованому нею українському Криму, заручників в окупованій частині Донбасу.

Петро Порошенко висловив впевненість, що попри застосування Росією в країнах ЄС невійськових методів гібридної війни – коли «Кремль не приховує, що використовує європейські демократичні цінності Заходу для його ж руйнування» – стратегічно Європа подолає всі виклики. При цьому Президент закликав усіх бути свідомими того, якою мірою ускладнюються завдання для нашої української дипломатії, «наскільки в несприятливих умовах вона повинна забезпечувати єдину європейську позицію щодо санкцій та інших форм тиску на Російську Федерацію».

За інформацією офіційного інтернет-представництва Президента України

Автор статті