Президент на Черкащині: Децентралізація – це можливості розвитку громад

b70830d19f1d3c68075158bd0868c75c_1542714235_extra_largeПрезидент Петро Порошенко під час представлення нового голови Черкаської обласної державної адміністрації особливо відзначив значення децентралізації для активного розвитку територій, громад та висловив впевненість, нове керівництво області впорається із тими викликами, які стоять перед Україною та областю.

«Під час виборчої кампанії, коли ще я не був Президентом, я чітко наголосив, що квінтесенцією, наріжними каменем серед моїх реформ буде децентралізація. Сенс децентралізації полягає в наближенні людини, громади і влади. Добре справляється влада, людина, громада відчуває себе захищеною – є гармонія. Погано працює влада для людини не треба їхати до Києва. Тут, на місці приймаймо рішення», – сказав Петро Порошенко.

Він особливо підкреслив, що повноваження і права, фінансові ресурси передані на місця завжди кореспондуються з відповідальністю.

Президент наголосив, що у 2018 році частка місцевих бюджетів у зведеному державному бюджеті склала 52% і 48% залишалось на виконання всіх функцій держави, пов’язаних із обороною, зовнішніми відносинами тощо. За його словами, місцеві бюджети в окремих об’єднаних територіальних громадах зросли до 7 разів, бюджети розвитку до 19 разів.

Він наголосив, що особливим пріоритетом є дорожня та транспортна інфраструктура. За останні роки на Черкащині було побудовано, капітально відремонтовано близько 200 км доріг, відремонтований міст та дамба, які з’єднують два береги Дніпра.  Розпочато ремонт злітно-посадкової смуги аеропорту.

«Зверніть увагу, що зараз це робиться під час війни. Гроші виведені з тіні і спрямовані, в тому числі на будівництво доріг. І в бюджеті 2019 року вже 54 млрд передбачені в дорожньому фонді», – зауважив Петро Порошенко.

За його словами, черкаська обласна команда здатна мобілізувати інтелектуальний потенціал, досвід і ресурси різних громад, нові перспективи відкриваються перед об’єднаними територіальними громадами і там, де є справжні лідери.

Президент відзначив, що децентралізація розпочалася в Україні саме на Черкащині, де була створена перша в Україні ОТГ. 23 грудня відбудуться перші вибори ще у 27 громадах.  «Право громади зробити відповідальний вибір. Не підтримувати популістів, не підтримувати тих, хто багато обіцяє і нічого не робить. Підтримати людей праці, які вам добре відомі і близькі до людей», – додав він та зазначив, що важливо провести ці вибори на високому рівні, щоб суспільство і громада довіряли їх результатам.

«І так само мають пройти і вибори Президента, Парламенту, місцеві вибори 2020 року», – підкреслив Президент.

Автор статті