Президент доручив новому очільнику Черкащини особисто проконтролювати забезпечення теплом мешканців Сміли

9e7891d39438751b132368a1b92a615e_1542714242_extra_largeПрезидент Петро Порошенко поставив пріоритетні завдання новому голові Черкаської обласної державної адміністрації Олександру Вельбівцю, особливо акцентувавши увагу на першочерговості вирішення ситуації з опаленням в місті Сміла, яке вже було відновлено, та справедливого нарахування оплати за надання тепла мешканцям міста.

«Олександре Івановичу, першим вашим завданням є поїздка в Смілу і розпочати врегулювання ситуації. Якщо треба, моя порада – на пару днів перенесіть приймальню до Сміли, зустріньтеся з людьми, почуйте їх, розкажіть позицію обласної державної адміністрації, розкажіть позицію Президента і завдання. Питання треба врегулювати», – сказав Петро Порошенко.

Президент повідомив, що від моменту його особистого втручання питання з забезпеченням тепла в Смілі було вирішено протягом двох діб. Відповідно до звіту Уряду та інформації від обласної адміністрації та місцевої влади газ і тепло до Сміли подані і котельні запущені.

«В усіх 25 котельнях, якби цього не бажали і не благали окремі політикани, щоб цього не відбулося, за 48 годин тепло було подано. Хочу наголосити, що заслуги місцевої влади тут аж ніяк не має», – сказав Президент.  «Прикриватися, або ображати людей, я точно не дам», – додав він.

Президент підкреслив, що реформа децентралізації надала широкі можливості та права місцевим органам влади і водночас поклала на них більшу відповідальність за ситуацію в громадах. «Але не всі зрозуміли, що нові можливості збільшують відповідальність. На Київ вже точно кивати не вийде. Спробуєш займатися політиканством, спробуєш займатися популізмом… Замість того, щоб захищати інтереси людей, бігати з прапорами, нічого в тебе не вийде. Громада дасть належну оцінку злочинній бездіяльності», – сказав Глава держави.

«Якщо бігати і стверджувати, що ми не будемо платити. Нехай за нас заплатить солдат в окопі, нехай за нас заплатить вчителька, пенсіонер… Сто відсотків цього не буде. Це не справа Президента крутить вентиль. Я ніколи цього не робив і робити не збираюсь. Але точно справа Президента – захистити людей, які опинилися при мінусовій температурі без тепла», – зазначив Петро Порошенко.

Він звернувся до правоохоронних органів щодо реагування у випадку «злочинної бездіяльності місцевої влади». Глава держави окремо звернувся до Верховної Ради: «Якщо громада звертається до Верховної Ради щодо перевиборів. Поки не прийнята нова редакція Конституції щодо децентралізації, Верховна Рада має захистити людей».

За інформацією офіційного інтернет-представництва Президента України

 

Автор статті