Представники з Кіровоградщини переймали досвід у шполян

Спільне фотоІз роботою закладів соціальної сфери Шполянщини ознайомились днями працівники виконавчої влади і місцевого самоврядування міста Малої Виски, що на Кіровоградщині.

Ініціювали зустріч керівники Шполянської райдержадміністрації та районної ради Володимир Потапенко й Одександр Кузуб, а також голова районної ради Малої Виски Світлана Сосновська.

На Шполянщину делегація прибула в складі 15 осіб. Перейняти та обмінятись досвідом завітали голова і заступник Маловисківської районної ради Світлана Сосновська і Валерій Палій, голови сільських рад, заступник голови Маловисківської районної державної адміністрації Лілія Синчук та інші. Вони відвідали п’ять населених пунктів району і місто. Зустріч почалась у селі Лип’янка. Там керівник району Володимир Потепенко познайомив гостей зі складом делегації Шполянщини і коротко розповів про свій район.

– Розвиток аграрного сектору переважає в нашому регіоні, – зазначив голова РДА. – У Шполі працюють підприємства та заводи і ми постійно контролюємо, аби не допустити їх занепад. Також наголошу на головному «кредо» роботи виконавчої влади і місцевого самоврядування: «Влада-бізнес-громада», що ефективно втілюється у життя і покращує комфортні умови всіх жителів Шполянщини в соціальному секторі.Лип'янка 2

Про таку ефективну співпрацю Маловищани переконались у подальшому ході робочої поїздки. У Лип’янці гості відвідали сільську раду, Будинок культури, амбулаторію і дитячий садок. Плідна співпраця голови села Сергія Іщенка з орендарями тамтешніх земель позитивно впливає на розвиток інфраструктури в селі. Завдяки спонсорській підтримці там покращився стан доріг, благоустрій населеного пункту і закладів соціальної сфери.Шпола ЦРЛ

З такими ж позитивними перевтіленнями поділилась і голова Водянської сільської ради Наталія Кирченко. На території села вже п’ятий рік працює  комплекс з виробництва біопалива. Тому водянці намагаються поступово встановлювати котли на альтернативному виді палива, щоб використовувати  місцеву продукцію. Директор Водянської НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів Олексій Черяков зазначив: «Енергоєфект помітили відразу, коли біопаливо почали використовувати в сільській раді. – Опісля прийняли рішення встановити такий котел і в школі. Крім того, заміна вікон та утеплення дали позитивний результат. Маємо значну економію».

Шполяни запросили делегацію і до стаціонарного відділення територіального центру соціального обслуговування з надання соціальних послуг у Шполянському районі, що знаходиться в Лебедині. Директор терцентру Петро Двірник розповів, що з 28 проживаючих більшості – понад 80. Але це не заважає їм повноцінно жити.

У Лебедині гості оглянули нещодавно збудований стадіоні і тенісний корт.

Особливо позитивні враження в Маловисківчан залишились після оглянутих шкіл Шполянького району: Сигнаївської і Лозуватської НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів.

– Багато нового і корисного я одержала від побаченого в цих школах, –  поділилась думкою заступник голови з гуманітарних питань Маловисківської райдержадміністрації Лілія Сенчук. – У нашому районі є теж зразкові заклади освіти, проте в Сигнаївській школі мене зацікавила програма «LEGO». Це – новітня технологія в освіті з неабиякою мотивацією до навчання. – А от у Лозуватці мене вразило оформлення шкільних класів.  Очевидно, щоб досягнути такого результату дирекція і педагоги трудились не один десяток років. Не дарма Лозуватську школу визнали найкращою за естетичним оформленням із сотні загальноосвітніх навчальних закладів Черкащини.Лип'янка1

Делегати відвідали також Шполянську районну центральну лікарню. Побували у середмісті Шполи. Насамкінець підписали угоду про співпрацю між Шполянською районною радою Черкаської області і Маловисківською районною радою Кіровоградської області.

За інформацією Шполянської районної державної адміністрації

Автор статті