Представники влади та бойові побратими вшанували пам’ять Ігоря Момота

???????????????????????????????

Генерал-майору Ігорю Момоту відкрили надмогильний пам’ятник. Із цієї нагоди сьогодні на місці поховання зібрались друзі та знайомі, колеги й побратими відомого офіцера прикордонника, а також курсанти з навчального центру «Оршанець», представники обласної влади. Вони вкотре згадали Героя, котрий, поклавши власне життя, показав справжній приклад відданості своїй Батьківщині.

Присутні вшанували Ігоря Федоровича хвилиною мовчання.

– Знаково, що ця подія відбувається сьогодні – напередодні Дня Українського козацтва, Свята Покрови Пресвятої Богородиці, а відтепер і Дня Захисника України, – звернувся до присутніх заступник голови – керівник апарату обласної адміністрації Віталій Коваль. – Ще починаючи з часів козацтва, хоробрі воїни завжди захищали нашу землю від ворогів, як і воїни Святослава Хороброго, і Ярослава Мудрого. Так само Ігор Момот, який до кінця зберіг честь офіцера, став зразком для своїх побратимів, курсантів, для всієї української військової спільноти, адже теж боронив кордони до останнього подиху.

???????????????????????????????

«Маємо бути гідними його пам’яті, – наголосив Віталій Володимирович. – Сьогодні історія, й зокрема наші сусіди, кидають нам нові виклики, але переконаний – сила духу української нації, яка ніколи й ніким не була зламана, обов’язково переможе. А тому берімо приклад із новітніх героїв».

Від імені голови адміністрації Юрія Ткаченка В. Коваль висловив співчуття рідним та близьким загиблого, побажавши натомість всім присутнім незламності духу і віри, бо саме вона веде до перемоги.

Митрополит Черкаський і Канівський Софроній також згадав українського героя та зауважив, що Ігор Федорович завжди виступав за згуртованість та єднання українців, що нині надто важливо для нашої країни.

– Пам’ять про героїчні вчинки Ігоря Федоровича та основи захисту кордонів, яким він навчав молодь, житимуть в навчальному центрі, та й в усій прикордонній службі, вічно. А наші випускники завжди пам’ятатимуть свого першого вчителя, Героя, генерал-майора Ігоря Момота, – наголосив начальник Навчального центру молодших спеціалістів ДПСУ «Оршанець», полковник Дмитро Коцеруба.

???????????????????????????????

Владика Софроній разом із отцями освятили пам’ятник, після чого всі присутні поклали до нього квіти.

Автор статті