Представники обласного Центру допомоги учасникам АТО відвідали Шполянщину

фіу3Розв’язання проблемних питань, що можуть виникнути в учасників АТО та їх сімей, обговорили днями на засіданні районного координаційного центру допомоги учасникам антитерористичної операції. В робочій зустрічі взяли участь і представники Черкаського обласного Центру допомоги учасникам АТО.

– Ми приїхали не просто почути проблеми і заслухати інформацію від структурних підрозділів, які задіяні в підтримці учасників АТО, – сказав Сергій Громико, фахівець з питань пільг та соціальної допомоги, роботи з волонтерами обласного Центру допомоги. – Ми хочемо допомогти у вирішенні питань, пов’язаних із лікуванням, реабілітацією, соціальною адаптацією, працевлаштуванням та інше.

Як зазначив заступник районного комісара Сергій Кільченко, у Шполянському районі на обліку перебуває 151 учасник бойових дій.  Групу інвалідності мають 7 осіб.

– Районним військовим комісаріатом проводиться робота з підготовки документів на отримання матеріальної допомоги пораненим учасникам АТО, – зазначив Сергій Кільченко. – Матерям загиблих Олександра Кондратюка та Станіслава Майоренка оформлена пенсія по втраті годувальника. Крім того, направлено їх на санаторно-курортне лікування і виділено матеріальну допомогу.

За словами спеціаліста відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення райдержадміністрації Марини Варич, у них на обліку перебуває 146 учасників антитерористичної операції. Із них: 143 – учасників бойових дій; 3 – інваліда війни. З початку 2016 року видано 1 путівку в санаторій для учасника бойових дій в АТО. У черзі на отримання путівки для санаторно-курортного лікування перебуває 18 осіб: 17 учасників бойових дій в АТО, 1 – інвалід війни І групи.

– Проте не всі звертаються за отриманням даних путівок, – додала Марина Варич. – Хоча інформаційно-роз’яснювальна робота систематично проводиться в засобах масової інформації.

Єдиним проблемним питанням, яке найбільше хвилює військовослужбовців, є виділення земельних ділянок. У відділ Держгеокадастру у Шполянському районі подано 73 заяви про отримання земельних ділянок. Близько 50 громадянами замовлена та виготовляється документація з відведення земель. 20 ділянок уже внесено в державний земельний кадастр, із них на 17 вже оформили право власності. Загалом на Шполянщині запропоновано учасникам АТО виділити 32 земельні ділянки на площу 499 га із числа ненаданих земель державної власності.

 

За інформацією Шполянської РДА

Автор статті